Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ସୁନାମି ପ୍ରଳୟ ; ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮କୁ ବୃଦ୍ଧି

23/12/2018 at 2:19 PM

ଜାକର୍ତ୍ତା ୨୩|୧୨: ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ସୁନାମି ପ୍ରଳୟ । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮ ଛୁଇଁଛି । ସୁନାମି ମାଡରେ ଶହ ଶହ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଆହୁରି ବଢିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ସୁନାମି ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏବେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି । ଉଚ୍ଚ ଏବଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଢେଉ ମାଡରେ ଶହ ଶହ କୋଠା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି ।

ସୁନାମି ପ୍ରଳୟର ଭିଜୁଆଲ୍ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆସିବା ପରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ତାର କରାଳ ରୂପ  । ସମୁଦ୍ର ବେଳାଭୂମିରେ ଚାଲିଥିବା ପାର୍ଟି ଉପରେ ଅଚାନକ ସମୁଦ୍ର ଢେଉ ମାଡିଯିବା ସମୟର ଭିଜୁଆଲ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । କାରିଟା ବେଳାଭୂମିରେ ଲୋକ ଉତ୍ସବ ମନାଉଛନ୍ତି, ପାର୍ଟିରେ ମାତିଛନ୍ତି, ବେପରୁୱା ନାଚଗୀତ ଚାଲିଛି । ସମସ୍ତେ ମସଗୁଲ, ଆଉ ଏତିକି ବେଳେ କେହି କିଛି ବୁଝିବା ଆଗରୁ ବିରାଟ ଢେଉ ଆସି ସବୁ କିଛି ଭସାଇ ନେଉଛି । ଅନ୍ଧାରରେ ସମସ୍ତେ ପ୍ରାଣ ବିକଳରେ ଦଉଡିବାରେ ଲାଗିଥିଲେ ।

କାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜାଭା ଏବଂ ସୁମାତ୍ରା ମଝିରେ ସୁଣ୍ଡ୍ରା ଦ୍ବୀପରେ ସମୁଦ୍ର ଭିତରେ ଥିବା  କ୍ରାକୋଟୋଆ ଆଗ୍ନେୟଗିରି ଉଦଗୀରଣ ହେବା ଫଳରେ ଏହି ସୁନାମି ଆସିଛି । ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଯୋଗୁଁ ସମୁଦ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ଜୁଆର ଆସିଥିବା ବେଳେ ସୁନାମି ଆହୁରି ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଇଥିଲା । ରାତି ୯ଟା ବେଳକୁ ଅଗ୍ନି ଉଦଗୀରଣ ହୋଇଥିଲା, ତାର ମାତ୍ର ଅଧଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ସୁନାମିର ବଡ ବଡ ଢେଉ ସମୁଦ୍ର କୂଳକୁ ମାଡି ଆସିଥିଲା । ସୁନାମି ୱାର୍ଣିଂ ଦିଆଯାଇନଥିବା ବେଳେ ହଠାତ ପାଣି ମାଡି ଆସିଥିଲା । ଫଳରେ ବେଳାଭୂମିରେ ସୁନାମି ଜନିତ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ବଢି ଯାଇଛି । ସମୁଦ୍ର ଢେଉ ବେଳାଭୂମିରେ ଥିବା ହୋଟେଲ୍ ରେ ପଶି ଯାଇଥିଲା । ଗାଡିମୋଟର ସହ ବେଳାଭୂମିରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭସାଇ ନେଇଥିଲା ।

   Related Posts