ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁମ୍ବାଇ ବନାମ ଦିଲ୍ଲୀ : ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତିରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏଏଫଆଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଁପ୍ରି-୩ : ଅମିୟ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ଶ୍ରାବଣୀ ନନ୍ଦଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ଖସିଲା ମୃତ୍ୟୁ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ୩୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ତାତି ଆହୁରି ବଢିବ, ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ତତଲା କଡେଇରେ ଭାଜିହେବେ ରାଜ୍ୟବାସୀ
  • ||
  • ୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଚାଲାଣ ପାଇଁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲୁଚାଇଥିଲେ ମାଫିଆ
  • ||

ଝିଅର କବରରୁ ଆସୁଥିଲା ଗୁଣୁଗୁଣୁ ଶବ୍ଦ ; ସେଥିପାଇଁ କବର ଖୋଳିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବା ଲାଗି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଚିଠିଲେଖିଲେ ବାପା

10/12/2018 at 3:48 PM

ଜୟପୁର ୧୦|୧୨:  ଆମ ଚାରିପାଖରେ ସବୁବେଳେ ଏମିତି କିଛି ଘଟଣାମାନ ଘଟିଥାଏ ଯାହାକୁ ଆମେ ସହଜରେ ବିଶ୍ବାସ କରିପାରୁନାହୁଁ । ଯିଏ ଜନ୍ମ ନେଇଥାଏ ତାର ଦିନେ ନା ଦିନେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ପ୍ରକୃତିର ନିୟମ । ସମାଜରେ ସବୁ ଧର୍ମର ନିଜ ନିଜର ରୀତିନୀତି ରହିଛି । ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସବୁ ଧର୍ମରେ ମନୁଷ୍ୟର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ରୀତିନୀତି ରହିଛି । କିଛି ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ମୃତଦେହକୁ ପୋତାଯାଇଥାଏ ତ ଆଉ କିଛି ପୋଡାଯାଇଥାଏ । ଏପରି ଏକଘଟଣା ଘଟିଛି ଯାହା ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ।

ପଶ୍ଚିମ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମେରଠରେ ରହୁଥିବା ସବିରୁଦ୍ଦିନଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଯେଉଁ କବରରେ ସେ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ପୋତିଥିଲେ ସେଥିରେ ଗୋଟିଏ କଣା ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ସେ ସେହି କବର ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେହି କବର ନିକଟରୁ ଗୁଣଗୁଣେଇବାର ଶବ୍ଦ ହେଉଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଲାଗିଲା ଯେ ସେ ଶବ୍ଦ ତାଙ୍କ ଝିଅର ବୋଲି । ମାତ୍ର ସେ ତାକୁ ଏତେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇନଥିଲେ । ହେଲେ ସେହି ଶବ୍ଦ ପୁଣି ଥରେ ସେ ଶୁଣିବାକୁ ପାଇଲେ । ଫଳରେ ସେ ଡରିଯାଇଥିଲେ । ଏ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନାପତ୍ର ଲେଖି କବରରୁ ମୃତଦେହ ବାହାର କରି ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ କବର କଢା ଯାଇ ପରୀକ୍ଷା କରାଗଲା । ପରୀକ୍ଷାର ରିପୋର୍ଟ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଯିବା ସହ ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts