Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ୧୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ନିଖୋଜ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋଡିଲେ ସେନା ସହାୟତା
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନସେଲିଂ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଓ ଚଏସ ଲକିଂ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନଭେମ୍ୱରରେ ବସିବ ବୈଠକ : ପାକିସ୍ତାନକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କଲା ଭାରତ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ୩ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ, ସଂରକ୍ଷଣ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପରେ ଗଦାଗଦା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ରବିବାର ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ରିମାଣ୍ଡ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ହିନ୍ଦୁ ଦେବାଦେବୀଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଭାରତକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦର ଦାବି

2/09/2020 at 12:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨/୦୯ : ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦର ଏକ ପ୍ରତିନିଧିମଣ୍ଡଳ ସୋମବାର ଦିନ ପାକିସ୍ତାନୀ ଦୂତାବାସକୁ ଏକ ଜ୍ଞାପନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ମୁଲତାନ ଅଦାଲତ ପରିସରରେ କଥିତ ଭାବେ ମିଳିଥିବା ହିନ୍ଦୁ ଦେବାଦେବୀଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି | 

ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ ଭାରତରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦୂତାବାସ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଜ୍ଞାପନରେ ମିଡ଼ିଆ ଖବର ଉଲ୍ଲେଖ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନର ମୁଲତାନରେ ମାଲଖାନା ୧ ନମ୍ବର ଜମି ଖନନ ବେଳେ ହିନ୍ଦୁ ଦେବାଦେବୀଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି | ପରିଷଦର ପ୍ରବକ୍ତା ବିନୋଦ ବଂଶଲ କହିଛନ୍ତି, ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳ ପାକିସ୍ତାନୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡିକୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଦିଅନ୍ତୁ ଯେପରିକି ପୂଜା ପାଇଁ ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡିକୁ ଭାରତ ଅଣାଯାଇପାରିବ |

ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦର ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କପିଳ ଖନ୍ନା ଏହି ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ | ପରିଷଦ କହିଛି ଯେ ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡିକୁ ଭାରତକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଦିଏ ତାହେଲେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଉଭୟ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ପାଇଁ ସଦ୍ଭାବ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାରେ ସହାୟକ ହେବ | 

   Related Posts