Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୯୬୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୪୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବଶବରାଜ ବୋମାଇ ହେବେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲେ ୟେଦିୟୁରପ୍ପା
  • ||
  • ସିରିଜ୍ ଅଧାରୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦ୍ବିତୀୟ ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୪୧୫ ମୃତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୬୨୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ : ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଖସିଗଲା ଗୋଡ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ
  • ||

ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ପାହାଡ ଚଢୁଥିବା ପିଲାଟିର କଷ୍ଟ ଦେଖି ତରଳିଗଲା ସେହ୍ୱାଗଙ୍କ ମନ, ବଢାଇଲେ ସହାୟତାର ହାତ

24/07/2020 at 5:40 PM

ଜୟପୁର, ୨୪|୦୭: ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ କରିବା ପାଇଁ ଜଣେ ଛାତ୍ର ୨ କିଲୋମିଟର ଦୂର ପାହାଡ ଉପରେ ଚଢୁଥିଲେ । ସକାଳ ୮ଟାରୁ ସେ ପାହାଡକୁ ଚଢିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ଟେବୁଲ ଓ ଚେୟାର ପକାଇ ଦିନ ୧ଟା ଯାଏଁ ପାଟ ପଢୁଥିଲେ । କାରଣ ତାଙ୍କ ଘରେ ନେଟଓ୍ୱର୍କ ଆସୁନଥିଲା । ତେବେ ଛାତ୍ରଙ୍କର ପାଟପଢିବାର ଏହି ଇଚ୍ଛାକୁ ଦେଖି ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି ।

ସାରା ଦେଶରେ ଏବେ କରୋନାର ଆତଙ୍କ ଜାରି ରହିଛି । ସ୍କୁଲ-କଲେଜ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଏହାମଧ୍ୟରେ ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସର ଗୁରୁତ୍ୱ ବଢିଯାଇଛି । ତେବେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଅନଲାଇନ୍ ପାଠପଢା ପାଇଁ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ସୂଚନାନୁସାରେ, ରାଜସ୍ଥାନର ବାଡମେର ଜିଲ୍ଲାରେ ରହୁଥିବା ହରୀଶ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟଠୁ ୨୦କିମି ଦୂରରେ ଏକ ଗ୍ରାମରେ ରୁହନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଗ୍ରାମରେ କୌଣସି ନେଟଓ୍ୱର୍କ ଆସେନାହିଁ । ତେଣୁ ସେ ଗ୍ରାମଠୁ ୨ କିମି ଦୂରରେ ଥିବା ପାହାଡ ଉପରକୁ ଯାଇଥାନ୍ତି । ସେଠାରେ ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଦିନ ୧ଟା ଯାଏଁ ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ କରନ୍ତି ।

ହରିଶ ହେଉଛନ୍ତି ଦରୁଡା ପଚପଦରା ସ୍ଥିତ ନବୋଦୟ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ର । କରୋନା-୧୯ ପାଇଁ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଏକ ମାସରୁ ଅଧିକ ଦିନ ଧରି ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ ଜାରି ରହିଛି । ହରିଶ ଯେତେବେଳେ ନେଟ୍ ଅନ୍ କରିଥିଲେ ତାଙ୍କର ନେଟଓ୍ୱର୍କ ଆସିନଥିଲା । ତେବେ ତାଙ୍କର ପାଠପଢିବାକୁ ବହୁତ ଇଚ୍ଛା ଥିଲା । ତେଣୁ ସେ କଷ୍ଟ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ନେଟଓ୍ୱର୍କ ପାଇଁ ପାହାଡ ଚଢୁଥିଲେ ।

ହରିଶଙ୍କ ଏହି ମନୋବଳ ଦେଖି ସେହ୍ୱାଗ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ ଯୋଗେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts