Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ୱାଲର୍ଡ କପ୍ ୨୦୧୯: ବିରାଟ କୋହଲି ଖୋଲିଲେ ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ରାଜ

3/06/2019 at 4:57 PM

ଭରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର କ୍ୟାପଟେନ ଭିରାଟ କୋହଲି କ୍ରିକେଟ ୱାଲର୍ଡ କପ୍‌ ୨୦୧୯ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ରାଜ ଖୋଲିଛନ୍ତି।  ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ତାରକା ବିରାଟ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଅନେକ ଅଜଣା କଥା କହିଛନ୍ତି।  ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ ଏମଏସ୍‌ ଧୋନି ଏବଂ ୱାଲର୍ଡ କପ୍‌ ବିଷୟରେ କିଛି ବିଶେଷ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

୨୦୧୯ ୱାଲର୍ଡ କପ୍‌ ବିରାଟଙ୍କର ତୃତୀୟ ୱାଲର୍ଡକପ୍‌ ହେବ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଥମ ୨ଟି ୱାଲର୍ଡ କପ୍‌ ଓ ଏହି ୱାଲର୍ଡ କପ୍‌ରେ ବହୁତ ଫରକ ଅଛି। ୨୦୧୧ ମସିହା ୱାଲର୍ଡ କପ୍‌ରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ଚାପ ନଥିଲା। ୧୦୧୫ର ଭାବନା କିଛି ନିଆରା ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏଥର ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅନେକ ଚାପ ଅଛି। ସେ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କର ବହୁତ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ବିଗତ ଦିନ ଖେଳ ସମୟରେ ସେ ଟିମ୍‌ ବସରେ ଯିବା ବେଳେ ସବୁବେଳେ ପଛରେ ବସୁଥିଲେ କାରଣ ସଚିନ ଆଗରେ ବସୁଥିଲେ। ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ଧୋନିଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇଥିଲେ ତାଙ୍କ ହାର୍ଟ ବିଟ୍‌ ବଢିଯାଇଥିଲା। ଆଜି ଯାଏଁ ତାଙ୍କୁ ସେ ମୂହୁର୍ତ୍ତ ମନେ ଅଛି। ସେ ଜୀବନ ସାରା ଏହି ମୂହୁର୍ତ୍ତକୁ ଭୁଲି ପାରିବେ ନାହିଁ।

ଧୋନି ତାଙ୍କୁ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ଓପନିଗଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଧୋନି ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କର କ୍ୟାପଟେନ୍‌ ରହିବେ ବୋଲି ବିରାଟ କହିଥିଲେ। ବିରାଟ ଓ ଧୋନି ଟିମ୍‌ ଇଂଡିଆ ପାଇଁ ସବୁକିଛି କରିପାରିବେ। ଉଭୟଙ୍କ ସଚ୍ଚୋଟ ପଣିଆ ଓ ଟିମ୍‌ ପାଇଁ ଥିବା ଭଲ ପାଇବା ଯୋଗୁଁ ପରସ୍ପରଙ୍କ ସଂପର୍କ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଭଲ ଅଛି। ସେ ରାଗିଲେ ତାଙ୍କୁ ନୂଆ ଯୁବ ଖେଳାଳୀ ଶାନ୍ତ କରାନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ ବିରାଟ୍‌। ଯେତେ ଯାହା ହେଲେ ମଧ୍ୟ ସବୁବେଳେ ମନ ଖୋଲି ଖେଳିବା ଉଚିତ୍‌।

ସେ କ୍ୟାପଟେନ ହେଲା ପରେ ସଂଜୟ ବାଂଗଡଙ୍କ କଥା ତାଙ୍କୁ ଖୁବ୍‌ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି। ତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ପରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ କେବେ ଚାପରେ ଖେଳନ୍ତି ନାହିଁ। ୨୦୧୪ରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ନିଜର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ବିରାଟ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏହି ଖରାପ ଅନୁଭୂତି ତାଙ୍କ ସହ ଦେଢ ବର୍ଷ ଯାଏଁ ଥିଲା। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ରନ କରିବା ପରେ ଓ ଭଲ ଖେଳିବା ପରେ ସେହି ଭାବନା ତାଙ୍କ ମନରୁ ଦୂର ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts