Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଦଳକୁ ଚାମ୍ପିଅନ୍ କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଅଧାରେ ରହିଗଲା, କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ କେମିତି ଥିଲା RCBର ପ୍ରଦର୍ଶନ ?

12/10/2021 at 10:09 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୧୦ : ଗତକାଲି ମ୍ୟାଚ ପରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଆରସିବି ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା । ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହେବାର ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ମଧ୍ୟ ପୂରଣ ହୋଇପାରି ନାହିଁ । ଏଲିମିଟର ମ୍ୟାଚରେ କୋହଲି ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ପରେ ଫିଲ୍ଡିଂ ସହ ଜିତିବା ପାଇଁ ନିଜର ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ଲାଗୁଥିଲା ଯେପରି ବିଜୟ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ସପକ୍ଷରେ ଲେଖା ହୋଇସାରିଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ବିରାଟ ପଡ଼ିଆକୁ ଆସିବେ । କିନ୍ତୁ ନାଁ ପଡ଼ିଆ ସ୍ଥିର କରିବାର କ୍ଷମତା ଥିବ ନାଁ ୱିକେଟ୍ ପାଇବା ପରେ ବୋଲରଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । କୋହଲି ହୁଏତ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତି ନଥିବେ, କିନ୍ତୁ ରେଡ୍ ଜର୍ସିରେ ଏହି ଖେଳାଳି ଆରସିବି ପାଇଁ ଅନେକ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ପ୍ରଦର୍ଶନ କିପରି ଥିଲା । ବିରାଟ ତାଙ୍କ ନାମରେ କ’ଣ ସଫଳତା କରିଥିଲେ ତାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବା । କୋହଲି ହୁଏତ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତି ନଥିବେ, କିନ୍ତୁ ରେଡ୍ ଜର୍ସିରେ ଏହି ଖେଳାଳି ଆରସିବି ପାଇଁ ଅନେକ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ପ୍ରଦର୍ଶନ କିପରି ଥିଲା ଏବଂ ବିରାଟ ତାଙ୍କ ନାମରେ କ’ଣ ସଫଳତା କରିଥିଲେ ତାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ।

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ବିରାଟ କୋହଲି ୧୪୦ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିଛନ୍ତି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଦଳ ୬୬ ଟି ଜିତିଥିବାବେଳେ ଦଳକୁ ୭୦ ରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ । ୨୦୧୬ ମସିହାରେ, ବିରାଟଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦଳ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଫାଇନାଲରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ କୋହଲି ଏବଂ ଟ୍ରଫି ପଥରେ ଆସିଥିଲା । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭଳି, ଗତ ସିଜିନରେ ମଧ୍ୟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ଦଳକୁ ଏଲିମିନେଟର ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ସହ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ବିରାଟ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଜର୍ସିରେ ବହୁତ କିଛି ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଆରସିବି ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ କୋହଲି ଆଇପିଏଲରେ ୪୨ ଟି ପଚାଶତମ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ୫ଟି ଶତକ ମଧ୍ୟ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଗୋଟିଏ ସିଜିନରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାର ବିରାଟଙ୍କ ନାମରେ ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଯାହା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାଙ୍ଗିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି ।

   Related Posts