Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରତିରକ୍ଷା ରପ୍ତାନୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟ : ଫିଲିପାଇନ୍ସକୁ ଧୃବ ହେଲିକପ୍ଟର ବିକ୍ରି କରିବ ଭାରତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୫୯ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୯୫୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବାୟୁସେନା ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍‌ରେ ଓଡିଆ ଯବାନ ମୃତ, ତାଳଚେରରେ ରାଣା ପ୍ରତାପ ଦାସଙ୍କ ଘର
  • ||
  • ମାତିଲେ ମାଓବାଦୀ : ଜାଳିଲେ ଗାଡ଼ି, ସୁପରଭାଇଜରଙ୍କୁ କଲେ ଅପହରଣ
  • ||
  • ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଶାସକ-ବିରୋଧି : ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଧାନସଭା ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଏମିତି ରହିବ ବିରାଟଙ୍କ ପ୍ଲାନ୍, ଏହି ୧୧ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ଆରସିବି !

8/03/2021 at 11:49 AM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ,୦୮/୦୩:   ଗତ ବର୍ଷ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ପ୍ଲେ-ଅଫରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଦଳ ଏଲିମିନେଟର ମୁକାବିଲାରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦଠୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ଲଗାତର ୪ଟି ମୁକାବିଲା ହାରିବା ସତ୍ତ୍ନେ ପ୍ଲେ-ଅଫରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲା । ଆରସିବି ୨୦୨୦ ଆଇପିଏଲରେ ନିଜର ଅଭିଯାନ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।  ଏବେ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୯ରୁ ଆଇପିଏଲ-୨୦୨୧ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ଆରସିବି ଏବେଯାଏଁ ଟ୍ରଫି ଜିତିପାରି ନାହିଁ । ବିରାଟ ୨୦୨୧ରେ ଦଳକୁ ଟ୍ରଫି ଉପହାର ଦେବା ନେଇ ପ୍ରୟାସ କରିବେ । ଆଗାମୀ ମୁକାବିଲା ପୂର୍ବରୁ ଦଳ ୧୦ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରିଲିଜ କରି ୮ ନୂଆ ଖେଳାଳି କିଣିଛି । ଦଳ ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସଓ୍ୱେଲ ଓ କାଇଲ୍ ଜେମିସନଙ୍କୁ କିଣିଛି ।  ଦଳ ନୂଆ ରଣନୀତି ସହ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବ । ଆସନ୍ତୁ ନଜର ପକାଇବା ପ୍ଲେଇଂ ଇଲେଭେନ୍ ଉପରେ ।

ଓପନର

ଟି୨୦ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତରଫରୁ ଓପନିଂ କରି ମ୍ୟାକ୍ସଓ୍ୱେଲ ଶତକ ଲଗାଇଥିଲେ । ଚଳିତ ଥର ସେ ଓପନିଂ କରିପାରନ୍ତି । ଦଳ ପାଖରେ ଏବି ଡିଭିଲର୍ସ ରହିଛନ୍ତି । ସେ ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ଖେଳାଳି ୧୩ ମ୍ୟାଚରୁ ୧୦୮ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଗୋଟିଏ ହେଲେ ଛକା ଲଗାଇପାରି ନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଦେବଦତ୍ତ ପାଦିକଲ ୪୭୩ ରନ୍ କରିଥିଲେ ।

ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ବିରାଟ କୋହଲି ରହିଛନ୍ତି । ସେ ଚଳିତ ଥର ୩ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରନ୍ତି । ୨୦୨୦ରେ ସେ ଓପନର ହୋଇ ଫେଲ୍ ମାରିଥିଲେ ।

ଦଳ ପାଖରେ ଅନେକ ଅଳରାଉଣ୍ଡର ଅଛନ୍ତି । ଓ୍ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର, ଡାନିଏଲ କ୍ରିଷ୍ଟିୟନ ଉଭୟ ପଞ୍ଚମ ଓ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ଖେଳିପାରନ୍ତି । ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ୭ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରନ୍ତି ।

ବୋଲର ଭାବରେ ଦଳ ପାଖରେ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଓ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ସ୍ଥାନ ପାଇପାରନ୍ତି । ଚହଲ ସ୍ପିନର ଭୂମିକା ତୁଲାଇବେ । ସିରାଜ ଓ କାଇଲ ଜେମିସନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ଭାର ସମ୍ଭାଳିବେ ।ଆଡାମ ଜାମ୍ପା, କେନ୍ ରିଚାର୍ଜସନ୍ ଓ ନବଦୀପ ସୈନୀଙ୍କ ଭଳି ବୋଲର ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଆରସିବି ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଆରସିବିର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ଲେଇଂ ଇଲେଭେନ୍-

ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସଓ୍ୱେଲ, ଦେବଦତ୍ତ ପେଦିକଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ଏବି ଡିଭିଲର୍ସ, ଓ୍ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର, ଡାନିଏଲ କ୍ରିଷ୍ଟିୟନ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, କାଇଲ ଜେମିସନ, ଓ୍ୱାଇ ଚହଲ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, କେନ୍ ରିଚାର୍ଡସନ୍ କିମ୍ବା ନବଦୀପ ସୈନୀ କିମ୍ବା ଆଡାମ ଜାମ୍ପା   

   Related Posts