Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଡିଆରଏସରେ ପୁଣି ଥରେ ବିଫଳ ହେଲେ ବିରାଟ କୋହଲି, ଦୁଇ ବର୍ଷରେ କେବଳ ଦୁଇ ଥର ପାସ୍

20/06/2021 at 7:17 PM

ସାଉଥମ୍ପଟନ ୨୦।୦୬: ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କଠୁ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଓ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ବହୁତ ଆଶା ରଖିଥିଲେ। କୋହଲି ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନର ଖେଳ ସୁଦ୍ଧା ୪୪ ରନ କରି ଅପରାଜିତ ଥିଲେ। କୋହଲି ଯେଉଁ ଶୈଳୀରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିଲେ ଏମିତି ଲାଗୁଥିଲା, ସେ ବଡ ସ୍କୋର କରିବେ। କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜ ଇନିଂସକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇ ପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ନିଜ ସାଥୀ ବୋଲର କାଇଲ ଜେମିସନଙ୍କ ଶୀକାର ହୋଇଥିଲେ। କୋହଲି ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ଆଉଟ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୋଧରେ ଡିଆରଏସ ନେଇଥିଲେ, ମାତ୍ର ଫଳାଫଳ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରହିଥିଲା।

ଭାରତୀୟ ଇନିଂସର ୬୮ ତମ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ କାଇଲ ଜେମିସନଙ୍କ। ଓଭରର ଚତୁର୍ଥ ବଲରେ ବଲ୍ ପିଚ୍ ହୋଇ ଭିତରକୁ ଆସିଥିଲା ଏବଂ ପ୍ୟାଡ୍‌ରେ ଯାଇ ବାଜିଥିଲା। ଜେମିସନଙ୍କ ଜୋରଦାର ଅପିଲ୍ ଉପରେ ଅମ୍ପାୟର କୋହଲିଙ୍କୁ ଆଉଟ୍ ଘୋଷିତ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଥମ ନଜରରେ କୋହଲି ଆଉଟ୍ ଲାଗିଥିଲେ। କେବଳ ଗୋଟିଏ ସଂଶୟ ଥିଲା, ବଲ୍ ବ୍ୟାଟ୍‌ର କୋଣରେ ବାଜିଛି କି ନାହିଁ। କୋହଲି ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ ନଥିଲେ। ଟାଇମର ଚାଲିଥିଲା ଏବଂ ସମୟ ଠିକ୍ ସରିବା ପୂର୍ବରୁ କୋହଲି ପଡିଆ ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ। ହେଲେ କୋହଲିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆସିଥିଲା ଏବଂ ସେ ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ। ପୁଣି ଥରେ ଡିଆରଏସକୁ ନେଇ କୋହଲିଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଭୁଲ୍ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲା।

୧୫ ଥରରୁ କେବଳ ଦୁଇ ଥର ସଫଳ

ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ(୨୦୧୯-୨୦୨୧)ରେ କୋହଲି  ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୫ ଥର ଡିଆରଏସ ନେଇଛନ୍ତି। କୋହଲି ଏହି ଚମ୍ପିଆନସିପରେ ନିଜର ୧୫ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଅର୍ଥାତ ସେ ହାରାହାରି ପ୍ରତି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଗୋଟିଏ ଡିଆରଏସ ନେଇଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏହି ୧୫ ଡିଆରଏସ ମଧ୍ୟରୁ କୋହଲି କେବଳ ଦୁଇ ଥର ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଠ ଥର ସେ ସିଧାସଳଖ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ଥର ଅମ୍ପାୟର୍ସ କଲ୍ ରହିଥିଲା। ଅମ୍ପାୟର୍ସ କଲ୍‌କୁ ଆପଣ ଯେଉଁଭଳି ପରିଭାଷିତ କଲେ ମଧ୍ୟ କୋହଲିଙ୍କୁ ପାଭିଲିୟନ ଫେରିବାକୁ ପଡିଛି।

   Related Posts