Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଚାକିରୀରୁ ବିଦା ହେଲେ ରସିକିଆ ଶିକ୍ଷକ, ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଗ୍ରୁପରେ ପଠାଇଥିଲେ ନିଜ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଭିଡିଓ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ବାଲି ଗାଡି ମାଲିକଙ୍କୁ ହାବିଲଦାର ମାଗୁଥିଲେ ଚାନ୍ଦା, ଆଜି ଶୁଣିଲା ପରେ ଏସପି କଲେ ସସପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ବିଗୁଡୁଛି କରୋନା ସ୍ଥିତି : ଭୀମସାର କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲର ବଢିବ ଶଯ୍ୟା, ଚାଲିଛି ଦ୍ବିତୀୟ ହସ୍ପିଟାଲ କାମ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ବସ୍ତା ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍ ରହଣି ଦାବି, ରେଳରୋକ କଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା
  • ||
  • ମହାକାଳପଡା : କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଲା କାଳବୈଶାଖୀ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବରଗଛ ମୂଳରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ୧୦ଦିନ ପରେ ହୋଇଥାନ୍ତା ବାହାଘର, ଗଛରେ ଓଢଣୀ ବାନ୍ଧି ପ୍ରେମିକ ସହ ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ
  • ||
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍‌ ଜନସନ୍‌ଙ୍କ ଭାରତ ଗସ୍ତ ବାତିଲ
  • ||

ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ୍‌ରୁ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଶତକ ଦୂରରେ ବିରାଟ କୋହଲି, ମୋଟେରାରେ ଭାଙ୍ଗିବେ କି ଏହି କ୍ରିକେଟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀଙ୍କ ନିଆରା ରେକର୍ଡ୍ ?

2/03/2021 at 9:09 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨/୦୩ : ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ୪ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ୪ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ମୋଟେରା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନିକଟରେ ନୂଆ ରେକର୍ଡ୍‌ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ରହିଛି । କୋହଲି ଏହି ସିରିଜ୍‌ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୨ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିସାରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଶତକ ହାସଲରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଭାରତ, ଇଂଲଣ୍ଡ ଠାରୁ ୨-୧ରେ ଆଗରେ ରହିଛି । ତେବେ ଯଦି ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତି କିମ୍ବା ଡ୍ର କରି ସିରିଜ୍‌ ହାତେଇବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଅଛି । ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ୨୦୧୯ ପରଠାରୁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ଶତକ ହାସଲ କରିପାରିନାହାନ୍ତି । ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୯ରେ କୋଲକାତାର ଇଡେନ୍‌ ଗାର୍ଡେନ୍‌ରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ବିରାଟ କୋହଲି । ଏହା ପରେ କୋହଲି ୧୧ଟି ଇନିଂସ ଖେଳିସାରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଶତକ ହାସଲ କରିପାରିନାହାନ୍ତି ।

ମୋଟେରା ଟେଷ୍ଟରେ ଯଦି କୋହଲି ଶତକ ହାସଲ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଶତକ ହାସଲ କରିବାର ରେକର୍ଡ କରିବେ । ଏହି ରେକର୍ଡ ଏବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟର ରିକି ପଣ୍ଟିଂଙ୍କ ନାଁରେ ରହିଛି । ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ବିରାଟ କୋହଲି ମୋଟ ୪୧ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ ରିକି ପଣ୍ଟିଂ ୪୨ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । କେବଳ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ କୋହଲିଙ୍କ ଏହା ୨୮ତମ ଶତକ ହେବ ।

   Related Posts