Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

୧୧ ବର୍ଷ ତଳେ ଆଜିର ଦିନରେ କୋହଲି ଲଗାଇଥିଲେ ପ୍ରଥମ ଶତକ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ସର୍ବାଧିକ ସେଞ୍ଚୁରୀ

24/12/2020 at 10:50 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪୧୨ଚଳିତ ଦଶକର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଆଜିର ଦିନରେ ୧୧ ବର୍ଷ ତଳେ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଶତକ ଲଗାଇଥିଲେ । ସେ କୋଲକାତାରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଦିନିକିଆ ମୁକାବିଲାରେ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପିଛା କରି ୧୦୭ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ସେ ଏବେସୁଦ୍ଧା ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ୭୦ଟି ଶତକ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ୧୦୦, ରିକି ପଣ୍ଟିଂ ୭୧ଟି ଶତକ ଲଗାଇଛନ୍ତି ।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଏହି ମୁକାବିଲାରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କ ଉପଲ ଥରଙ୍ଗାଙ୍କ ୧୧୫ ରନ୍ ବଳରେ ୩୧୫ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଭାରତ ୩୧୬ ରନର ପିଛା କରୁଥିବା ବେଳେ ଓପନିଂ ଯୋଡି ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ବିରାଟ ତୃତୀୟ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ସହ ୨୨୪ ରନ୍‌ର ପାର୍ଟନରସିପ୍ କରିଥିଲେ । ଏହି ଇନିଂସରେ କୋହଲି ୧୧୪ ବଲରୁ ୧୧ ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ସହ ୧୦୭ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଗମ୍ଭୀର ମଧ୍ୟ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ୧୫୦ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଭାରତ ଏହି ମୁକାବିଲା ୭ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତି ନେଇଥିଲା ।

କୋହଲି ଟେଷ୍ଟରେ ୪୩ ଓ ଦିନିକିଆରେ ୨୭ଟି ଶତକ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ରିକି ପଣ୍ଟିଂଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ସିରିଜକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏବେ କୋହଲି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ଅଧାରୁ ପିତୃତ୍ୱ ଅବକାଶ ନେଇ ଭାରତ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି ।

କୋହଲି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ୧୫ଟି, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ୧୩, ଓ୍ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ୧୧, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ-ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୮ଟି ଲେଖାଏଁ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିରୋଧରେ ୭, ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ୫ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ୨ଟି ଓ ଜିମ୍ବାଓ୍ୱେ ବିପକ୍ଷରେ ଗୋଟିଏ ଶତକ ଲଗାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts