Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ଵାଦ’ ପ୍ରଭାବ: ଆସନ୍ତାକାଲି ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ICC Test Ranking : ୧ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ହରାଇଲେ ବିରାଟ

26/02/2020 at 4:26 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୬।୨: ଆଇସିସିଙ୍କ ଟପ୍‌-୧୦ ବ୍ୟାଟିଂ ଓ ବୋଲିଂ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଟପ୍-୧୦ ବ୍ୟାଟିଂ ତାଲିକାରେ ୪ଜଣ ଭାରତୀୟ (ବିରାଟ କୋହଲି, ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଓ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ) ଥିବା ବେଳେ , ଟପ୍‌-୧୦ ବୋଲିଂ ତାଲିକାରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ଭାବେ କେବଳ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱୀନ ଅଛନ୍ତି।

 ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରର ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ଫର୍ମ ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି । ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ଏବେ ତାଙ୍କ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ ଉପରେ ପଡିଛି। ଲଗାତର ରାଙ୍କିଙ୍ଗର ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହି ଆସୁଥିବା ବିରାଟ ଏବେ ତଳକୁ ଖସିଛନ୍ତି । ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ସଦ୍ୟତମ ତାଲିକାରେ ବିରାଟ କୋହଲି ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ବିରାଟ ୯୦୬ପଏଣ୍ଟ ସହ ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଷ୍ଟିଭେନ୍‌ ସ୍ମିଥ୍‌ ୧ମ ସ୍ଥାନକୁ ଉନ୍ନିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

୨୦୧୯ ଡିସେମ୍ବର ୪ତାରିଖରୁ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଷ୍ଟିଭେନ୍‌ ସ୍ମିଥ୍‌ଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ବିରାଟ କୋହଲି ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ । ତେବେ ବୁଧବାର ଦିନ ଷ୍ଟିଭେନ୍‌ ସ୍ମିଥ୍‌ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ପଛାଇ ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଆଇସିସି ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଷ୍ଟିଭେନ୍‌ ସ୍ନିଥ୍‌ ୯୧୧ ପଏଣ୍ଟ ସହ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି ୯୦୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୨ସ୍ଥାନ, କେନ୍‌ ଓ୍ବିଲିୟମସନ୍‌ ୮୫୩ପଏଣ୍ଟ ସହ ୩ୟ ସ୍ଥାନ, ମାର୍ନସ ଲାବୁସେନ୍‌ ୮୨୭ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନ, ବାବର ଆଜମ ୮୦୦ପଏଣ୍ଟ ସହ ୫ମ ସ୍ଥାନ, ଡେଭିଡ୍‌ ଓ୍ବାର୍ନର ୭୯୩ପଏଣ୍ଟ ସହ ୬ଷ୍ଠ ସ୍ଥାନ, ଜୋଏ ରୁଟ୍‌ ୭୬୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୭ତମ ସ୍ଥାନ, ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ୭୬୦ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୮ମ ସ୍ଥାନ, ଚେତେଶ୍ହର ପୂଜାର ୭୫୭ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୯ମ ସ୍ଥାନ, ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ୭୨୭ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୧୦ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ଟପ୍-୧୦ ବୋଲିଂ ତାଲିକାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପାଟ୍‌ କମିନସ୍‌ ୯୦୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ନେଲ୍‌ ଓ୍ବାଗନର ୮୪୩ପଏଣ୍ଟ ୨ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ଜାସନ୍ ହୋଲ୍ଡର ୮୩୦ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୩ୟ ସ୍ଥାନ, କାଗିସୋ ରାବାଡା ୮୦୨ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନ, ମିଚେଲ୍‌ ଷ୍ଟାର୍କ ୭୯୬ପଏଣ୍ଟ ସହ ୫ମ ସ୍ଥାନ, ଟିମ୍‌ ସାଉଦୀ ୭୯୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୬ଷ୍ଠ ସ୍ଥାନ, ଜେମ୍‌ସ ଆଣ୍ଡରସନ୍‌ ୭୭୫ ପଏଣ୍ଟ ୭ମ ସ୍ଥାନ, ଜୋସ୍‌ ହେଜେଲହୁଡ୍‌ ୭୬୯ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୮ମ ସ୍ଥାନ, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନୀ ୭୬୫ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୯ମ ସ୍ଥାନ, କେମର ରୋଚ୍‌ ୭୬୩ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୧୦ମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ କୋହଲିଙ୍କ ଖରାପ ଫର୍ମ ଯୋଗୁଁ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଏପରି ତଳକୁ ଖସିଛନ୍ତି।

   Related Posts