Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ତାରିଣୀ ଦର୍ଶନ ସାରି ଫେରୁଥିଲେ, ଅଧାରାସ୍ତାରେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ବିଏସକେଓ୍ୱାଇରେ ଯୋଡିହେବ କୋରାପୁଟ, ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବିଏସକେଓ୍ୱାଇରେ ଯୋଡିହେବ କୋରାପୁଟ, ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଚାଲିଥିଲା ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ, ହଠାତ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦ ଯୁଦ୍ଧକ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିଣତ ହେଲା, ସାଂସଦମାନେ ଭୁଲିଗଲେ ମର୍ଯ୍ୟାଦା, ତାପରେ…

16/06/2021 at 7:08 PM

ଇସ୍ଲାମବାଦ, ୧୬।୬: ପଡ଼ୋଶୀ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନର ସଂସଦରେ ସାଂସଦମାନେ ନିଜ ଦେଶର ମର୍ଯ୍ୟାଦାକୁ ତଳେ ପକାଇଲା ଭଳି କାମ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି l ସାଂସଦମାନେ ଗୃହ ଭିତରେ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ଯେ, କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସେମାନେ ଭୁଲି ଯାଇଥିଲେ ସେମାନେ କେଉଁଠି ଅଛନ୍ତି ଏବଂ କଣ କରୁଛନ୍ତି l ସାଂସଦ ଭିତରେ ଜଣେ ଜଣକୁ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭାଷାରେ ଗାଳି ଗୁଲଜ କରୁଥିଲେ l ସ୍ଥିତି ହାତାହାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା l

ଏପରି କିଛି ଭିଡିଓ ଏବେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି l ଯେଉଁଥିରେ ପାକିସ୍ତାନର ନାଶନାଲ ଆସେମ୍ବଲି ବା ସଂସଦ ଭିତରେ କିଛି ଘଟଣା ଘଟୁଥିବାର ଦୃଶ୍ୟ ହେଉଛି l ସରକାରୀ ଦଳ ଏବଂ ବିପକ୍ଷ ଦଳର ନେତାମାନେ ଘମାଘୋଟ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହେଉଛନ୍ତି l ଗୃହରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସାମଗ୍ରୀ ତଥା ଖାତା ପତ୍ର ପରସ୍ପର ଉପରକୁ ଫୋପାଡ଼ୁଛନ୍ତି l

ପାକିସ୍ତାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ପାର୍ଟି ପିଟିଆଇ ଏବଂ ବିରୋଧୀ ଦଳର ସାଂସଦମାନେ ସଂସଦ ଭିତରେ ପରସ୍ପର ଉପରେ ଫାଇଲ ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରସ୍ପରକୁ ପିଟିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାଂସଦମାନେ ମା ଏବଂ ଭଉଣୀଙ୍କ ନାଁ ନେଇ ପରସ୍ପରକୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସଂସଦ ଭିତରେ ଅନେକ ମହିଳା ସାଂସଦ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ l କିନ୍ତୁ ତାହା ପାକିସ୍ତାନୀ ସାଂସଦମାନଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇନଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡିଗଲା ସେତେବେଳେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀକୁ ଜାତୀୟ ସଭାକୁ ଡାକିବାକୁ ପଡିଲା।

ପାକିସ୍ତାନୀ ଖବରକାଗଜ ଦ ଡନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ପୁରା ବିବାଦର କାରଣ ହେଉଛି ବଜେଟ୍। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ସାନଭାଇ ଶାହାବାଜ ସରିଫ ଗୃହକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରୁଥିଲେ। ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉପସ୍ଥାପିତ ବଜେଟକୁ ନେଇ ଶାହାବାଜ ସରିଫ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ନିଜର ମତ ରଖିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ଶାସକ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଦଳର ସାଂସଦ ଅଲି ଆୱାନ ବିରୋଧୀ ଦଳର ସାଂସଦଙ୍କ ଉପରେ ପାଟିତୁଣ୍ଡ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଦଳର ସାଂସଦ ଅଲି ଆୱାନଙ୍କୁ ଅପବ୍ୟବହାର କରି ବିରୋଧୀଙ୍କ ଆଡକୁ ଏକ ପୁସ୍ତକ ମଧ୍ୟ ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। ତତକ୍ଷଣାତ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦ ଯୁଦ୍ଧକ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିଣତ ହେଲା ଏବଂ ସାଂସଦମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ପରିହାସ କଲେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସଂସଦର ଅନେକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

   Related Posts