Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ନୂଆ ସଦସ୍ୟ ତାଲିକା ନେଇ ଓସିଏରେ ବିଦ୍ରୋହର ସ୍ବର

21/09/2018 at 7:34 PM

କଟକ୨୧|୯: ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ବା ଓସିଏରେ ବିଦ୍ରୋହ । ସାଧାରଣ ପରିଷଦର ବିନା ଅନୁମୋଦନରେ କେମିତି ତିଆରି ହେଲା ସଂଶୋଧିତ ଭୋଟର ତାଲିକା । ଏହାକୁ ନେଇ ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ ବା ଓସିଏରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଘମାସାନ । କିଏ କେଉଁ ଅଧିକାରରେ ଏଭଳି କରିଛି ବୋଲି ପୁରୁଣା ସଦସ୍ୟମାନେ ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଥିବା ବେଳେ ମୁହଁ ଖୋଲୁନାହାନ୍ତି ଓସିଏର କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ । …. ଓସିଏର ପୁରୁଣା ସଦସ୍ୟ ପ୍ରଦୀପ ଚୌହାନ୍, ସଂଜୀବ ଦତ୍ତ ଆଜି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଅସଂତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଲୋଧା କମିଟି ସୁପାରିଶ ଅନୁସାରେ କ୍ରିକେଟ ସଂଗଠନ ଗୁଡ଼ିକରେ ସଂସ୍କାର ଅଣାଯାଇଛି । କମିଟିର ସୁପାରିଶ ଏବଂ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ପୁରୁଣା କମିଟିକୁ ଭାଙ୍ଗି, ଏକ କାମଚଳା କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି । ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା ନୂଆ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସାନି ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ ଆଉ ସିସିଆଇର ନିର୍ଦେଶ ଆସିବା ପରେ ନିର୍ବାଚନ କରାଯିବ । ହେଲେ ଏବେ ଓସିଏ ଦ୍ବାରା ଅନୁବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ସଂଗଠନ ଗୁଡ଼ିକୁ ନେଇ ସଂଶୋଧିତ ଭୋଟର ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଥିବା ଏବଂ ଏଥିରେ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଲବ, ସ୍କୁଲ ଆଦିକୁ ସଦସ୍ୟତାରୁ ବଂଚିତ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ତାତିଛନ୍ତି ପୁରୁଣା ସଦସ୍ୟ । ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଏମିତି କରାଯାଇଥିବା ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଓସିଏରେ ଗୋଟେ ପ୍ରକାର ଅଚଳାବସ୍ଥା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଓସିଏ ସଭାପତି ଧୀରେନ୍ ପଲେଇ କହୁଛନ୍ତି ସବୁ କିଛି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଅନୁସାରେ ହୋଇଛି । ଓସିଏରେ ଏଭଳି ଅବସ୍ଥା ଓ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ଏକଜୁଟ୍ ହେବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ସଦସ୍ୟ । ଲାଗୁଛି ଆଗକୁ ଓସିଏରେ ଏକ ବିସ୍ଫୋରକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

   Related Posts