ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁମ୍ବାଇ ବନାମ ଦିଲ୍ଲୀ : ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତିରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏଏଫଆଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଁପ୍ରି-୩ : ଅମିୟ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ଶ୍ରାବଣୀ ନନ୍ଦଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ଖସିଲା ମୃତ୍ୟୁ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ୩୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ତାତି ଆହୁରି ବଢିବ, ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ତତଲା କଡେଇରେ ଭାଜିହେବେ ରାଜ୍ୟବାସୀ
  • ||
  • ୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଚାଲାଣ ପାଇଁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲୁଚାଇଥିଲେ ମାଫିଆ
  • ||

ଧାଡି ଦର୍ଶନକୁ ବିରୋଧ: ପୁରୀ ବଂଦବେଳେ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପାଲଟିଲା ରଣକ୍ଷେତ୍ର

3/10/2018 at 1:52 PM

ପୁରୀ୩|୧୦: ଧାଡି ଦର୍ଶନକୁ ବିରୋଧ କରି ଆଜି ପୁରୀ ବନ୍ଦ ବେଳେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଜନ ଅସୋନ୍ତୋଷ । ଜଗନ୍ନାଥ ସେନା, କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ଦ ପାଳନ ବେଳେ ସମଗ୍ର ପୁରୀ ରଣକ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିମତ ହୋଇଥିଲା ।  ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ଧାଡି ଦର୍ଶନର ସମସ୍ତ ବ୍ୟାରିକେଡ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଦେଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ଘଟଣାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା । ୨୦୦ରୁ ୩୦୦ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ସିଂହଦ୍ବାର ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ବେଳେ ଘଟିଚି ଏହି ଅଘଟଣ । ଧାଡି ଦର୍ଶନର ପ୍ରତିବାଦ କରି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପଶି ବ୍ୟାପକ ଭଂଗାରୁଜା କରିବା ସହ ଏସପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମଧ୍ୟ ଭଂଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ପୁରୀ ବିଧାୟକ ତଥା ରାଜସ୍ବମନ୍ତ୍ରୀ ମହେଶ୍ବର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ବାସ ଭବନ ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ । ଆଜି ସକାଳୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟଧରି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଣକ୍ଷେତ୍ରରେ ରୂପନ୍ତରିତ ହୋଇଥିଲା । ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ , ଜୋତା ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଏବଂ ବ୍ୟାରିକେଡ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଭାଂଗିବା ସହ ରାସ୍ତାରେ ନିଆଁଜାଳି ରାସ୍ତାରୋକ କରିଥିଲେ । ଏସପିଙ୍କ ବଦଳି ଦାବୀ କରିବା ସହ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧରେ ନାରାବାଜି କରିଥିଲେ । ୮ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ହୋଇଥିବା ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ବେଳେ ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ଜନ ଆକ୍ରୋଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

   Related Posts