Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ସେଲ୍‌ଟର ହୋମ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣା : ମାଲିକକୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ, ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ବେଆଇନଭାବେ ଚାଲିଥିଲା କେନ୍ଦ୍ର

1/12/2018 at 2:47 PM

ଢେଙ୍କାନାଳ ୦୧|୧୨: ଢେଙ୍କାନାଳ ଗୁଡ ଇଣ୍ଡିଆ ମିସନାରୀ ସଂସ୍ଥା ଖୋଲିଥିବା ଡ୍ରିମ ହାଉସ୍ ସେଲଟର ହୋମ୍ ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଡିସିପିଓ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ମାମଲାରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ମହିଳା ଏ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲ । ସେଲଟର ହୋମ୍ କୁ ବେଆଇନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ । ସେଲଟର ହୋମ୍ ଚଳାଇଥିବା ସଂସ୍ଥା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇନାହିଁ । ସେଲଟର ହୋମ୍ ପାଇଁ ବିଭାଗକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲେ । ମାତ୍ର ତାଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇନାହିଁ । ବେଆଇନ ଭାବେ ସଂସ୍ଥା କରି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ରଖିଥିଲେ । ସେଠାରେ ଥିବା ୬୨ ପିଲାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ଥଇଥାନ କରାଯିବ । ରାଜ୍ୟରେ ସଂପୃକ୍ତ ସଂସ୍ଥାର ୨୨ରୁ ଅଧିକ ଶାଖା ଅଛି । ସେଲଟର ହୋମ୍ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି । ସଂସ୍ଥାର ଇନଚାର୍ଜ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି, ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗୁଡ ଇଣ୍ଡିଆ ମିସନାରୀ ସଂସ୍ଥା ଖୋଲିଥିବା ଡ୍ରିମ ସେଣ୍ଟର ଇନଚାର୍ଜଙ୍କ ନାଁରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା । ଢେଙ୍କାନାଳ ବେଲଟିକିରି ଗାଁ ନିକଟରେ ଥିବା ଏହି ସେଣ୍ଟରରେ ନାବାଳକ ଓ ନାବାଳିକାମାନଙ୍କୁ ରଖି ସେମାନଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରୁଥିବା ଭଳି ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା । ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସେଣ୍ଟର ଉପରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା ।  ଏହାର ଇନଚାର୍ଜ ସୀମାଞ୍ଚଳ ନାୟକଙ୍କୁ ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଏହି ସେଣ୍ଟରରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୫୬ଜଣ ନାବାଳିକାଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ୍ ୯୬ଜଣ ଅନାଥ ପିଲାଙ୍କୁ ରଖାଯାଇଛି । ତେବେ ଏହି ସେଣ୍ଟର ଇନଚାର୍ଜ, ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କର୍ମଚାରୀ। ଏ ସଂପର୍କରେ ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।

ଆଜି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ସେଣ୍ଟରର ମାଲିକ ଫୈଜ ରେହମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ ସହ ସେଲଟର ହୋମକୁ ବେଲଟିକିରି ଗାଁ ନିକଟରୁ ଉଠାଇବା ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟଲୋକ ରାସ୍ତାରୋକ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts