Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ କଟକଣା, ଜିଲ୍ଲା ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନା, ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ବସ୍ ଭଡା, ସାଧାରଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କିଲୋମିଟର ପିଛା ୫ପଇସା, ଡିଲକ୍ସ ଓ ଏସି ଡିଲକ୍ସ ୧୦ପଇସା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ବସ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ବାରହା ଆକ୍ରମଣରେ ୭ ଆହତ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲା ବର, ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବାଲ୍ୟ ବିବାହ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ସରିଯାଉଛି ଟୋକନ ଅବଧି, ମଣ୍ଡିରୁ ଉଠୁନି ଧାନ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଅଷ୍ଟପ୍ରହରୀ ଚାନ୍ଦା ପାଇଁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ସହରରେ ବୁଲୁଛି ଭାଲୁ, ଲୋକେ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଛାତ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ୩୮କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ନେଇ ନୋଟିସ୍
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଥାନାଠାରୁ ୧ କି.ମି. ଦୂରରେ ଚାଲିଥିଲା ବେଆଇନ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି, ଚଢାଉ କରି ନଷ୍ଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

କଳାହାଣ୍ଡି ଲଟକାବାହାଲିରେ ଡିପିସି ଓ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ତାଲା ପକାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

11/09/2018 at 1:53 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ୧୧/୯: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଲଟକାବାହଲି ସ୍କୁଲରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଡିପିସି ଓ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ତାଲା ପକାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ । ରାଜରାସ୍ତାରେ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ନିୟୁଜ ସେଭେନରେ ପ୍ରସାରଣ ପରେ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ନିଜ ଦୋଷ ଲୁଚାଇବାକୁ ଯାଇ ଲଟକାବାହଲି ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ହରପ୍ରସାଦ ସାହାଙ୍କୁ ନିଳମ୍ବିତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏ ନେଇ ଗାଁରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରୀୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ୩ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ନିଳମ୍ବନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନ ହେଲେ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓଲ୍ଲାଇବେ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ । ଏ ନେଇ ଆଜି ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଆଧିକାରୀ ପ୍ରଦୀପ ନାଗ ଓ ଡିପିସି ଗବାକ୍ଷ ନାଏକ ସ୍କୁଲ ଲଟକାବାହାଲି ଯାଇଥିବା ବଳେ ଗାଁ କମିଟି ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ପୋଲିସ ପହଂଚି ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରୁଛି ।
କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ଲଟକାବାହାଲି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ୨୦୧୬ ରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବିପଦ ସଂଙ୍କୁଳ ଦର୍ଶ।ଇ ସ୍କୁଲ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦଶେ ଜାରୀ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ସ୍ଲୁଲ ଗାଁର ଏକ ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ ଘରେ ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପରେ ଏହି ସ୍କୁଲ ଏକ ନିର୍ମ।ଣଧିନ ଘରେ ଚାଲୁ ରହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଗତ ୩୧ ତାରିଖ ଦିନ ଗୃହ ମାଲିକ ଘର ଛାଡିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିବା ପରେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ସ୍ଲୁଲ ଚାଲିଥିଲା । ଏହି ଖବର ନିୟୁଜ ସେଭେନରେ ଗତ ୪ ତାରିଖରେ ପ୍ରସାରଣ ପରେ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ନିଳମ୍ବିତ କରି ସ୍କୁଲକୁ ଫଟକାମାଲ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରୀୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

   Related Posts