Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଲକ୍ ଡାଉନ୍‌ରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ବାହାରକଲେ ରଥଯାତ୍ରା, ବିରୋଧ କରିବାରୁ ପୋଲିସକୁ ପଥରମାଡ

4/04/2020 at 6:36 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୪।୪: ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଧାର୍ମିକ ଆୟୋଜନ ନାଁରେ ଲୋକମାନେ ଏକାଠି ହେବାର ଅନେକ ମାମଲା ରହିଛି । ସାମାଜିକ ଦୂରତାର ରକ୍ଷା କରିବା ନେଇ ପରାମର୍ଶ ପରେ ବି ଲୋକମାନେ ଏଭଳି କରୁଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସୋଲାପୁରରୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଯେଉଁଠାରେ ରଥଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଶହ ଶହ ଲୋକ ଆସିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା । ଫଳରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ପଥର ଫିଙ୍ଗିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ବହୁ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ୨୨ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି ।

ସୋଲାପୁରର ଭାଗାଦାରୀ ଗ୍ରାମରେ ଗ୍ରାମଦେବତା ପରମେଶ୍ବରଙ୍କ ପର୍ବ ପାଳନ କରାଯାଏ । ଏହି ପର୍ବ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥାଏ । ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ମନ୍ଦିରରେ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଏହି ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ରଥଯାତ୍ରା ଦିନ ପୋଲିସ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ରଥ ପୂଜା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା । ପୂଜା ଆରମ୍ଭ ହେବା ମାତ୍ରେ ଗାଁର ଲୋକମାନେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ରଥଯାତ୍ରା ବାହାର କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଗାଁଲୋକମାନେ ପଥର ଫିଙ୍ଗିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।

ଧାର୍ମିକ ଆୟୋଜନ ନାଁରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଏକାଠି ହେବା ନେଇ ଆଲୋଚନା ମଧ୍ୟ ହେଉଛି । ଅପ୍ରେଲ ୨ ତାରିଖରେ ରାମ ନବମୀରେ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି କିଛି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ରାଜ୍ୟର ଦୁଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାମ ନବମୀ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ତେଲେଙ୍ଗାନାର ପରିବେଶ, ଆଇନ ଏବଂ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଲୋଲା ଇନ୍ଦ୍ରକରନ୍ ରେଡ୍ଡୀ ଏବଂ ଶ୍ରୀ ସୀତା ରାମଚନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାମୀ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ପରିବହନ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ପୁବୱାଡା ଅଜୟ କୁମାର ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଉଭୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ଭିଡ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଦିଲ୍ଲୀର ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ଅଞ୍ଚଳରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ତବଲିଗୀ ଜମାତରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଏକାଠି ନହେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ସେହି ଜମାତରେ ବିଦେଶରୁ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରେ ସମସ୍ତେ ନିଜ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ତବଲିଗୀମାନେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଘଟମାମାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି ।

   Related Posts