Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଭଙ୍ଗା ଯାଉଛି ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରାଇଭେଟ ଜେଟ

8/03/2019 at 2:45 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୮/୩ : ଭାରତର ଅନେକ ବ୍ୟାଙ୍କର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରାଇଭେଟ ବିମାନ ଏ-୩୧୯ ଭଙ୍ଗା ଯାଉଛି | ଏହାକୁ ମୁମ୍ବାଇର ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ହ୍ୟାଙ୍ଗରରେ ଭଙ୍ଗା ଯାଉଛି | ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ବିଦେଶକୁ ଯିବା ପରେ ଏହି ବିମାନ ନିଲାମ କରାଯାଇଥିଲା |

ଏହି ବିମାନକୁ ୩୪ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ଫ୍ଲୋରିଡ଼ାର ଏଭିଏସନ ମେନେଜମେଣ୍ଟ ସେଲ୍ସ କମ୍ପାନୀ କିଣିଥିଲେ | ଆଜି ବିମାନକୁ ଡିସମେଣ୍ଟାଲ କରାଯାଉଛି | ଡିସମେଣ୍ଟାଲ କରାଯିବା ପରେ ବିମାନର ଅଂଶଗୁଡିକୁ ଫ୍ଲୋରିଡ଼ା ପଠାଇ ଦିଆଯିବ | ଏଥିପାଇଁ ଆମେରିକା କମ୍ପାନୀ ହିଁ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆକୁ ବିମାନକୁ ଭାଙ୍ଗି ପଠାଇ ଦେବ ପାଇଁ କହିଥିଲା |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ବିଦେଶ ପଳାୟନ କରିବା ପରେ ସର୍ଭିସ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଅଥରିଟି ଏହି ବିମାନକୁ ଜବତ କରିଥିଲା | ଏହାପରେ ବିମାନକୁ ନିଲାମ କରାଯାଇଥିଲା | ବ୍ୟାଙ୍କର ୯ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଛଡା ମାଲ୍ୟା ଉପରେ ୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସର୍ଭିସ ଟ୍ୟାକ୍ସ ମଧ୍ୟ ବାକି ଅଛି |

୩ ଥର ନିଲାମୀ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ବିମାନରେ କେହି ଟଙ୍କା ଲଗାଇନଥିଲେ | ଶେଷରେ ଫ୍ଲୋରିଡ଼ାର ଏଭିଏସନ ମେନେଜମେଣ୍ଟ ସେଲ୍ସ କମ୍ପାନୀ ଏହି ବିମାନକୁ କିଣିଥିଲେ |


ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାର ବିମାନ ନିଲାମ କରି ଭଙ୍ଗା ଯିବା ଘଟଣା ଏହା ପ୍ରଥମ ନୁହେଁ | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାର ଜେଟ ନିଲାମ କରି ଭଙ୍ଗା ଯାଇଥିଲା | ସେହି ଜେଟ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାର ଷ୍ଟାଇଲ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ଥିଲା | ସେହି ଜେଟ ଭିତରେ ବାରଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସବୁ ପ୍ରକାର ଲାକଜରୀ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ଥିଲା |

   Related Posts