Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • କଟକ : ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସି କଟକ ଷ୍ଟେସନରେ ଯବାନ ନିଖୋଜ, ସ୍ବିଚ୍ ଅଫ୍ ଆସୁଛି ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଝାରସୁଗୁଡା କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ଘର ପାଚେରୀ
  • ||

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେନି ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ କହିଲେ ଜଜ୍

5/10/2020 at 5:10 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫।୧୦: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଅବମାନନା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଣି ନିମନ୍ତେ ସୋମବାର କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇନାହାନ୍ତି। ଏଥିରେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରୁଥିବା ଜଜ୍‌ମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ବ୍ରିଟେନ ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ପ୍ରତ୍ୟାର୍ପଣ କେସ୍ ହାରି ସାରିଥିବା ମାଲ୍ୟା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେଠାରେ କିପରି ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଦୋଷୀଙ୍କ ଓକିଲ ପ୍ରଶ୍ନର ସଠିକ ଉତ୍ତର ଦେଇ ନପାରିବାରୁ ଜଜ୍‌ ତାଙ୍କୁ ବିରକ୍ତ ହେବା ସହ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଣିକୁ ନଭେମ୍ବର ୨ତାରିଖକୁ ଟାଳିଦେଇଛନ୍ତି।

ବ୍ୟାଙ୍କମାନଙ୍କର ହଜାର ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଋଣ ନେଇ ଫେରାର ମାଲ୍ୟାଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସମ୍ପତ୍ତିର ସଠିକ ବିବରଣୀ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ତେବେ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ସେ ଏହାର ସଠିକ ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିନଥିବା ବେଳେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ନାମରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ବିଦେଶୀ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ମାଲ୍ୟା ଆବେଦନ କରିଥିବା ରିଭ୍ୟୁ ପିଟିସନକୁ କୋର୍ଟ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଦେଇଥିବା ବେଳେ ଦଣ୍ଡଶୁଣାଣି ଲାଗି ଅକ୍ଟୋବର ୫ ତାରିଖରେ କୋର୍ଟରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ହାଜର ହେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଏଥିଲାଗି କୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରି ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ୫ ଅକ୍ଟୋବର ହାଜିର ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ମାଲ୍ୟା ସୋମବାର କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇପାରିନାହାନ୍ତି। ସେପଟେ ଶୁଣାଣି ଆରମ୍ଭରେ ସରକାରୀ ଓକିଲ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାର୍ପଣ ଲାଗି ଗୁପ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କୋର୍ଟଙ୍କୁ ସୂଚୀତ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଆମେ ପକ୍ଷ ନଥିବାରୁ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା କେତେସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ ତାହା ଜଣାନଥିବା କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି।  ସେହିପରି ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଓକିଲ ଅଙ୍କୁର ସହଗଲଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଏ ନେଇ ପଚାରିବାରୁ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବାବଦରେ ଅଜ୍ଞ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଜଜ୍ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ୨ ନଭେମ୍ବର ଅପରାହ୍ନ ୨ଟା ବେଳେ ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତି ଶୁଣାଣି ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।  

   Related Posts