Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

କାଜୁ ଗଛ ପ୍ଲାଣ୍ଟେସନ୍‌ରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

12/11/2020 at 11:19 AM

ପାଟଣା ୧୨।୧୧ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍ ପକ୍ଷରୁ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ । କାଜୁ ଗଛ ପ୍ଲାଣ୍ଟେସନ ନାଁରେ ଘୋଟାଲା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା । ଯାହାପରେ ଲୋକାୟୁକ୍ତ ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍‌ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । କେନ୍ଦୁଝର ଭିଜିଲାନ୍ସ  ଡ଼ି,ଏସ,ପି ଦେବଦତ୍ତ ସେଠ୍ ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ,  ୨୦୧୬-୧୭ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଜଳବିଭାଜିକା ତରଫରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ପାଟଣା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ପ୍ଲାଣ୍ଟେସନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହାତକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା।  ଜଳ ବିଭାଜିକା ବିଭାଗରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତି ଚାଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗ  ପରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ  ଛାନ୍ ଭିନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପାଟଣା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଜାଗାରେ  ଚାରା ରୋପଣ କରାଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ  କାଜୁ ଗଛ ନଥିବା, ଏବଂ  ଆଉ  କେତକ ସ୍ଥାନରେ ଗଛ ଗୁଡ଼ିକର ଉପଯୁକ୍ତ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ହେଉନଥିବାରୁ ଗଛ ଗୁଡିକ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା ।

ଗଛ ଲଗାଇବା ଓ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ବାବଦରେ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା । ଏହାପରେ କେନ୍ଦୁଝର ଭିଜିଲାନ୍ସ  ପକ୍ଷରୁ ପାଟଣା ବ୍ଲକର ମଙ୍ଗଳପୁର , ଡୁମୁରିଆ , ସଡଙ୍ଗବାହାଳୀ ଓ କେତାଙ୍ଗ ଆଦି ଗାଁରେ ଛାନ୍‌ଭିନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।  ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ,  ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ , ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି ବିଭାଗ ଓ ଜଳବିଭାଜିକାର କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ  ହୋଇଛି।

   Related Posts