Sunday, March 24, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ ନେଇ ଉରୀ ଅଭିନେତା ଭିକି କୌଶଳ କହିଲେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ସମୟ ଆସିଯାଇଛି

ଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୨ : ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲା ସମଗ୍ର ଦେଶକୁ ଦୋହଲାଇ ଦେଇଛି | କ୍ରୋଧର ନିଆଁରେ ଜଳୁଛନ୍ତି ଦେଶବାସୀ | ଦେଶର କୋଣ ଅନୁକୋଣରୁ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଲୋକେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରୁଛନ୍ତି | ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏହାର କଡା ଜବାବ ଦିଆଯାଉ ବୋଲି ଦେଶବାସୀ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି | ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ଦେଶବାସୀ | ଏଥିପାଇଁ ବିରୋଧୀ ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଏକଜୁଟ ହୋଇଛନ୍ତି | ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମଲାକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛି | ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ତଥା ନିକଟରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଉପରେ ଆଧାରିତ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ‘ଉରୀ, ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ’ର ଅଭିନେତା ଭିକି କୌଶଳ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି | ଭିକି କୌଶଳ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାର ସମୟ ଆସିଯାଇଛି | ଆତଙ୍କବାଦକୁ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ଏହା ସଠିକ ସମୟ |


ଭିକି ଏକ ଇଭେଣ୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ଆମ ନିଜ ଲୋକଙ୍କୁ ହରେଇଛୁ | ଦେଶକୁ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ଦରକାର | ପୁଣି ଏକ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିବା ଦରକାର | ଏଭଳି ଦୁଃଖ ସମୟରେ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ସହିଦଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କ ସହ ଛିଡା ହେବା ଉଚିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଭିକି |
ଉରୀ ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ଭିକି ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ୨୦୧୬ ମସିହାରେ କାଶ୍ମୀର ସ୍ଥିତ ଉରୀରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦ ହମଲା ଉପରେ ଫିଲ୍ମଟି ଆଧାରିତ |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ଜାଭେଦ ଅଖତର ଏବଂ ସବାନା ଆଜମୀ ମଧ୍ୟ କରାଚୀ ଗସ୍ତକୁ ରଦ୍ଦ କରିଛନ୍ତି | କରାଚୀ ଲିଟ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ପାଇଁ ଉଭୟଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ହମଲା ପରେ ଉଭୟ କରାଚୀ ଗସ୍ତକୁ ରଦ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ | ଜାଭେଦ ପାକିସ୍ତାନକୁ କଡା ଭାଷାରେ ନିନ୍ଦା କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଆଉ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସମ୍ପର୍କ ରଖାଯାଇ ପାରିବନାହିଁ |


ମନସେ ଚିତ୍ରପଟ ସେନା ଦେଶର ସମସ୍ତ ମ୍ୟୁଜିକ କମ୍ପାନୀକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନୀ ଗାୟକଙ୍କ ସହ କୌଣସି କାମ ନ କରାଯାଉ |

345 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର