Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧: କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ ସାମ୍ନାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ
  • ||
  • ଅଖାଡା ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ନିଧନ, ଫାଶିରେ ଝୁଲୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ମୃତଶରୀର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ଶିଶୁକନ୍ୟା ଓ ବାପାଙ୍କୁ ହାଣିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୭ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ ହେଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଯାଇ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ୧୫ବର୍ଷ ପରେ ଚୂଡାନ୍ତ ରାୟ : ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡିର ମାରାଥନ୍ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଶଙ୍ଖ ଧରିଲେ ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ନେତା
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଦେବଦୂତ ସାଜିଲେ ୧୦୮ ଆମୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ, ପାହାଡିଆ ରାସ୍ତାରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ବୋହିଲେ ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୁମର ଖୋଲିଲେ କି ବିଦ୍ୟାଭାରତୀ ? ଲାଏ ଡିଟେକ୍ସନ ଟେଷ୍ଟରେ ପ୍ରାୟ ୪ ଘଣ୍ଟାରେ ପଚରାଗଲା ୧୦୦ ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନିମାପଡା : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନକୁ ମୁକ୍ତ ଓ ନିରପେକ୍ଷ କରିବା ନେଇ ବିଏସଏଫର ଫ୍ଲାଗ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ
  • ||

ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ ନେଇ ଉରୀ ଅଭିନେତା ଭିକି କୌଶଳ କହିଲେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ସମୟ ଆସିଯାଇଛି

17/02/2019 at 3:37 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୨ : ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲା ସମଗ୍ର ଦେଶକୁ ଦୋହଲାଇ ଦେଇଛି | କ୍ରୋଧର ନିଆଁରେ ଜଳୁଛନ୍ତି ଦେଶବାସୀ | ଦେଶର କୋଣ ଅନୁକୋଣରୁ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଲୋକେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରୁଛନ୍ତି | ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏହାର କଡା ଜବାବ ଦିଆଯାଉ ବୋଲି ଦେଶବାସୀ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି | ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ଦେଶବାସୀ | ଏଥିପାଇଁ ବିରୋଧୀ ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଏକଜୁଟ ହୋଇଛନ୍ତି | ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମଲାକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛି | ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ତଥା ନିକଟରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଉପରେ ଆଧାରିତ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ‘ଉରୀ, ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ’ର ଅଭିନେତା ଭିକି କୌଶଳ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି | ଭିକି କୌଶଳ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାର ସମୟ ଆସିଯାଇଛି | ଆତଙ୍କବାଦକୁ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ଏହା ସଠିକ ସମୟ |


ଭିକି ଏକ ଇଭେଣ୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ଆମ ନିଜ ଲୋକଙ୍କୁ ହରେଇଛୁ | ଦେଶକୁ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ଦରକାର | ପୁଣି ଏକ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିବା ଦରକାର | ଏଭଳି ଦୁଃଖ ସମୟରେ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ସହିଦଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କ ସହ ଛିଡା ହେବା ଉଚିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଭିକି |
ଉରୀ ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ଭିକି ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ୨୦୧୬ ମସିହାରେ କାଶ୍ମୀର ସ୍ଥିତ ଉରୀରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦ ହମଲା ଉପରେ ଫିଲ୍ମଟି ଆଧାରିତ |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ଜାଭେଦ ଅଖତର ଏବଂ ସବାନା ଆଜମୀ ମଧ୍ୟ କରାଚୀ ଗସ୍ତକୁ ରଦ୍ଦ କରିଛନ୍ତି | କରାଚୀ ଲିଟ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ପାଇଁ ଉଭୟଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ହମଲା ପରେ ଉଭୟ କରାଚୀ ଗସ୍ତକୁ ରଦ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ | ଜାଭେଦ ପାକିସ୍ତାନକୁ କଡା ଭାଷାରେ ନିନ୍ଦା କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଆଉ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସମ୍ପର୍କ ରଖାଯାଇ ପାରିବନାହିଁ |


ମନସେ ଚିତ୍ରପଟ ସେନା ଦେଶର ସମସ୍ତ ମ୍ୟୁଜିକ କମ୍ପାନୀକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନୀ ଗାୟକଙ୍କ ସହ କୌଣସି କାମ ନ କରାଯାଉ |

   Related Posts