Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କିୟା ନାଇଡୁ ; ଏମ୍ସର ପ୍ରଥମ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବେ

24/08/2018 at 9:55 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୫/୮ : ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କିୟା ନାଇଡୁ । ଏମ୍ସର ପ୍ରଥମ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ଭେଙ୍କିୟା ଆସିଛନ୍ତି । ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ବିମାନ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ୨ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୁଏଲ ଓରାମ ଓ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଭେଙ୍କିୟା ନାଇଡୁଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ରାଜଭବନ ଯାଇଛନ୍ତି । ସେଠାରୁ ସିଧାସଳଖ ଏମ୍ସ ଯିବେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି । ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଗସ୍ତ ଲାଗି ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡାକଡି କରାଯାଇଛି । ଦେଶର ୬ଟି ନୂଆ ଏମ୍ସ ଭିତରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍ସ ପ୍ରଥମ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏଥିରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗେଦେବେ । ଏହାସହ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀଲାଲ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜେ.ପି. ନଡ୍ଡା, କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସାଂସଦ ପ୍ରସନ୍ନ ପାଟ୍ଟଶାଣୀ ଯୋଗଦେବେ । ଏମ୍ସସ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବରେ ୧୦୬ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଡିଗ୍ରୀ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଏଥିରେ ୫୦ ଜଣ ଏମବିବିଏସ୍ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏବଂ ୫୬ ଜଣ ବିଏସସି ନର୍ସିଂ ଛାତ୍ରୀ ରହିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରରେ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗର ୨୪ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଲ୍ଡ ମେଡାଲ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ୨୦୧୨ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଚ୍ ର ଏମବିବିଏସ ଅନଗା ମେନନଙ୍କୁ ୧୧ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ମିଳିବ । ସେହିଭଳି ବିଏସସି ନର୍ସିଂରେ ଶିଭାନୀଙ୍କୁ ୫ଟି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ମିଳିବ ।

   Related Posts