Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଭାଇସ ଏଡମିରାଲ କରମବୀର ସିଂ ହେବେ ଦେଶର ୨୪ତମ ନୌସେନା ମୁଖ୍ୟ

23/03/2019 at 5:07 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୩ : ଭାଇସ ଏଡମିରାଲ କରମବୀର ସିଂ ହେବେ ଭାରତୀୟ ନୌସେନାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟ ହେବେ | କରମବୀର ସିଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶାଖାପାଟନମରେ ପୂର୍ବୋତ୍ତର ନୌସେନାର ଫ୍ଲାଗ୍ ଅଫିସର କାମାଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଇନ ଚିଫ ଅଛନ୍ତି | ରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଏନେଇ ଆଜି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | କରମବୀର ସିଂ ଏଡମିରାଲ ସୁନୀଲ ଲାମ୍ବାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ନିଯୁକ୍ତ ହେବେ | ସୁନୀଲ ଲାମ୍ବା ମେ ୩୧ ତାରିଖରେ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିବେ | ୨୦୧୬ ମସିହା ମେ ମାସରେ ସୁନୀଲ ଲାମ୍ବା ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ |


ଏଡମିରାଲ କରମବୀର ସିଂ ଭାରତୀୟ ନୌସେନାର ୨୪ତମ ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହେବେ | କରମବୀର ସିଂ ନ୍ୟାସନାଲ ଡିଫେନ୍ସ ଏକାଡେମୀ, ଖଡଗବାସଲାର ଛାତ୍ର ଥିଲେ | ସେ ୧୯୮୦ ମସିହା ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଭାରତୀୟ ନୌସେନାରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ |


କରମବୀରଙ୍କ ପିତା ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାରେ ଥିଲେ | କରମବୀରଙ୍କ ଘର ଜଳନ୍ଧରରେ | ନିଜର ୩୭ ବର୍ଷର କ୍ୟାରିଅରରେ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି | ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ସେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅତି ବିଶିଷ୍ଟ ସେବା ମେଡାଲ ଇବିଏସଏମ ଏବଂ ପରମ ବିଶିଷ୍ଟ ସେବା ମେଡାଲରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା |


ଇଣ୍ଡିଆନ କୋଷ୍ଟ ଗାର୍ଡ, ଯୁଦ୍ଧ ଜଳପୋତ ଆଇଏନଏସ ବିଜୟଦୁର୍ଗ, ଆଇଏନଏସ ରାଣା ଏବଂ ଆଇଏନଏସ ଦିଲ୍ଲୀ ଭଳି ବଡ ବଡ ଜାହାଜ ତାଙ୍କ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ଥିଲା | କରମବୀର ସିଂ ଜଣେ ହେଲିକେପ୍ଟର ପାଇଲଟ ମଧ୍ୟ|

   Related Posts