Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ଓଡିଆ ଯାତ୍ରା ଜଗତର ଟାଇଗର ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ପରକୀୟା ପ୍ରେମର ଗୁମର ଖୋଲିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଲତା ମଣ୍ଡଳ : ଘରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଥାଇ ବି ବାହା ହୋଇଥିଲେ ଲତାଙ୍କୁ, ଆଜି ବି ଦୈତାରୀଙ୍କୁ ସ୍ବାମୀ ବୋଲି ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି ଲତା

4/11/2018 at 2:34 PM

ଭଦ୍ରକ ୪|୧୧: ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡା , ଓଡିଆ ଯାତ୍ରା ଜଗତର ଟାଇଗର । ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା । ତାଙ୍କ ପୁତ୍ର ବଧୁଙ୍କ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯ୍ୟାୟତନା ମାମଲରେ ସେ ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥିଲେ । ଆଉ ଏବେ , ରଙ୍ଗ ମଂଚର ଜଣେ ନାମୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଲତା ମଣ୍ଡଳ କହିଛନ୍ତି – ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡା ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ବୋଲି । ତାଙ୍କ 23 ବର୍ଷର ଜଣେ ପୁଅ ବି ଅଛନ୍ତି । ତବେ ସ୍ବାମୀ ଏବେ ଆଉ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସୁ ନାହାଁନ୍ତି କି କିଛି ବୁଝୁ ନାହାଁନ୍ତି । ଆଉ ତାଙ୍କ ପୁଅ , କବେ ବି ତା ବାପାଙ୍କଠୁ ସ୍ନେହ ପାଇଲା ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଲତା । 

ଲତା ମଣ୍ଡଳ, ତାରିଣୀ ଗଣନାଟ୍ୟର ନାଟକ- ‘ଜୀଅନ୍ତା ଶବ’ର ସଫଳ ନାୟିକା । ଏହି ନାଟକ ଦର୍ଶକଙ୍କ  ନିକଟରେ ତାଙ୍କର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ।  ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ସେହି ନାଟକ ମଧ୍ୟ ଜବରଦସ୍ତ ପରିଚୟ ଦେଇଥିଲା । ସେହିଠୁ କାଳେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଦୁହିଂକ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ , ଆଉ ତା ପରେ ବିବାହ ।

ଲମ୍ବା ୧୪ ବର୍ଷର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଇନିଂସ ।  ଦୁଇଟି ପିଲାର ମାଆ ବି ହଲେ ଲତା । ବଡ ପୁଅ ମରି ଯାଇଛି । ଆଉ ସାନ ପୁଅ ସୋମନାଥକୁ ଏବେ ୨୩ ବର୍ଷ । ପିଲାଟି ବଳେ ବାପା ଦାତାରୀଙ୍କ ସହ ଗୋଟିଏ ଫଟୋ ହିଁ ତାହାର ସ୍ମୃତି । ହେତୁ ହେଲା ଦିନରୁ , ସେ ବାପାର ସ୍ନେହ ଟିକେ ପାଇନି । ପାଠ ପଢିବା ବଳେ ସାଙ୍ଗମାନେ ପଚାରନ୍ତି-ତା ବାପା କାହିଁକି ଆସୁ  ନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି । 

ଲତା କହନ୍ତି ସେ କବେ ବି ମଥାରେ ଟିକିଲି ମାରନ୍ତି ନାହିଁ । ସ୍ବବୁବେଳେ ସ୍ବାମୀ ଦୈତାରୀଙ୍କ ନାଁରେ ସିନ୍ଦୁର ପିନ୍ଧନ୍ତି । ଆଉ ରାତି ପାହିଲେ , ସେ ସବୁଦିନେ ସ୍ବାମୀ ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଦୂରରେ ଥାଇ ବି ପ୍ରଥମେ ମୁଣ୍ଡିଆ ମାରନ୍ତି । ଅଭିମାନ ଛଳ ଛଳ ଆଖିରେ ଅନେକ କିଛି କହନ୍ତି ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ । ତବେ ସୋମନାଥଙ୍କ ଭଳି ଗୋଟେ ଭେଣ୍ଡିଆ ପୁଅକୁ ତା ସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ ଥରିଲା ଥରିଲା ଓଠରେ କହି ନିଜକୁ ନିଜେ ବୋଧ କରାନ୍ତି ।

ସାର୍ଟିପିକେଟ ଓ ଆଧାର କାର୍ଡ, ସବୁଥିରେ ବାପାଙ୍କ ନାଁ ରହିଛି ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡା । ବ୍ରତ ଘର ହେଉ କି ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା, ସବୁବଳେ ଲତା ସ୍ବାମୀ ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଡାକିଛନ୍ତି । ତବେ ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଭୟରେ ଆସନ୍ତି ନାହିଁ ବୋଲି ଦୁଃଖର ସହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଲତା । 

ହେଲେ ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡା କିନ୍ତୁ ଏବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଲତାଙ୍କୁ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ । ଅବଶ୍ୟ କହୁ କହୁ କହିଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଏତେ ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରାଜୀବନ କେତେବେଳେ କାହା ସହ ସମ୍ପର୍କ ତାକୁ ମନେ ରଖିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ।

   Related Posts