Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ପ୍ରଖ୍ୟାତ ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ବିଜୁ ଖୋଟେଙ୍କ ପରଲୋକ, ଫିଲ୍ମ ‘ସୋଲେ’ର ‘କାଲିଆ’ ଭୂମିକା ଲାଗି ମନେ ରହିବେ ଖୋଟେ

30/09/2019 at 4:54 PM

ମୁମ୍ବାଇ : ଫିଲ୍ମ ‘ସୋଲେ’ର ଆଇକନିକ କ୍ୟାରେକ୍ଟର ‘କାଲିଆ’ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା କଳାକାର ବିଜୁ ଖୋଟେଙ୍କର ସୋମବାର ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ୭୮ ବର୍ଷ ଖୋଟେଙ୍କ ପରଲୋକ ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ବଲିଉଡ୍ ସମେତ ସାରା ଦେଶରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି। ମୁମ୍ବାଇର ଗାବଦେବୀସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ସେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ସୋଲେ ନୁହେଁ ‘ଅନ୍ଦାଜ ଆପନା ଆପନା’ ସମେତ ଅନେକ ହିନ୍ଦୀ ଓ ମରାଠୀ ଫିଲ୍ମରେ ତାଙ୍କର ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ବିଜୁ  ପ୍ରାୟ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି।   

ପାରିବାରିକ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଅଭିନେତା ବିଜୁଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଗତ କିଛିମାସ ହେଲା ଭଲ ନଥିଲା। ସେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଅନ୍ତିମ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ବଲିଉଡ୍ ସମେତ ମରାଠୀ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜ୍ଞାପନ କରିଛି। ଅପରାହ୍ଣରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ତ୍ୟେଷ୍ଟି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫିଲ୍ମ ସୋଲେରେ ତାଙ୍କ ସଂଳାପ ‘ମୈନେ ଆପକା ନମକ ଖାୟା ହୈ ସରକାର’ ଓ ଅନ୍ଦାଜ ଆପନା ଆପନା ରେ ସଂଳାପ ‘ଗଲତିସେ ମିଷ୍ଟେକ୍ ହୋଗୟା’ ଅନେକ ବର୍ଷ ଧରି ଦେଶର ସିନେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଜିଭ ଅଗରେ ଥିଲା।

ତେବେ ଯେଉଁ ଫିଲ୍ମ ଲାଗି ସେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ ସେହି ଭୂମିକା ଲାଗି ପ୍ରଯୋଜକ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଯାହା ପାରିଶ୍ରମିକ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ତାହା ହୁଏତ ଆଜିର ଦିନରେ କେହି ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ ନାହିଁ। ସୋଲେର କାଲିଆ ଭୂମିକା ଲାଗି ବିଜୁଙ୍କୁ ୨ହଜାର ୫ଶହ ଟଙ୍କା ପାରଶ୍ରମିକ ମିଳିଥିଲା। ତେବେ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ବ୍ୟତୀତ ବିଜୁ ମରାଠୀ ସିନେମାରେ ବି ନିଜ ଲାଗି ସ୍ଥାନଟିଏ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ କାଳରେ ପ୍ରାୟ ୩ଶହଟି ମରାଠି ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts