Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ କଟକଣା, ଜିଲ୍ଲା ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନା, ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ବସ୍ ଭଡା, ସାଧାରଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କିଲୋମିଟର ପିଛା ୫ପଇସା, ଡିଲକ୍ସ ଓ ଏସି ଡିଲକ୍ସ ୧୦ପଇସା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ବସ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ବାରହା ଆକ୍ରମଣରେ ୭ ଆହତ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲା ବର, ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବାଲ୍ୟ ବିବାହ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ସରିଯାଉଛି ଟୋକନ ଅବଧି, ମଣ୍ଡିରୁ ଉଠୁନି ଧାନ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଅଷ୍ଟପ୍ରହରୀ ଚାନ୍ଦା ପାଇଁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ସହରରେ ବୁଲୁଛି ଭାଲୁ, ଲୋକେ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଛାତ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ୩୮କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ନେଇ ନୋଟିସ୍
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଥାନାଠାରୁ ୧ କି.ମି. ଦୂରରେ ଚାଲିଥିଲା ବେଆଇନ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି, ଚଢାଉ କରି ନଷ୍ଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ବଲିଉଡ ଜଗତର ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା କାଦର ଖାନ, ଚିହ୍ନି ପାରୁନାହାଁନ୍ତି କାହାକୁ

28/12/2018 at 2:59 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୮/୧୨ : ଜୀବନ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛନ୍ତି ବଲିଉଡ ଜଗତର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ସଂଳାପଲେଖକ ଓ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା କାଦର ଖାନ | ଦିନ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ କାଦର ଖାନା ନିଜ ଅଭିନୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ହସାଉଥିଲେ | ସେ ବହୁ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥାବସ୍ଥା ଏବେ ଭଲ ନଥିବାରୁ ସେ ସିନେମା ଜଗତରୁ ସନ୍ୟାସ ନେଇଛନ୍ତି | ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜୀବନ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛନ୍ତି | ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି |

କାଦର ଖାନା ବହୁତ ଦିନ ହେଲା ନିଜ ପୁଅ ସରଫରାଜ ଏବଂ ବୋହୁଙ୍କ ସହ କାନାଡ଼ାରେ ରହିଆସୁଥିଲେ | ନିକଟରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ତାଙ୍କୁ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି | ଯାହାଫଳରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ | ପୁଅ ବୋହୁ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତି | କାଦର ଖାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଥାଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି | କାଦର ଖାନଙ୍କୁ ପ୍ରଗତିଶୀଳ ସୁପରନ୍ୟୁକ୍ଲିୟର ପାଲ୍ସି ହୋଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ନିମୋନିଆ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ଯାହାଫଳରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅବନତି ଘଟିଛି | ସେ ପ୍ରାୟତଃ କାହାକୁ ଚିହ୍ନି ପାରୁନାହାନ୍ତି | ତାଙ୍କ ପୁଅ ସରଫରାଜ ତାଙ୍କର ପୁରା ଯତ୍ନ ନେଉଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଉନ୍ନତି ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇନାହିଁ | ବରଂ ଦିନକୁ ଦିନ ଆହୁରି ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ  ବିଗିଡ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି |

ଗତ ବର୍ଷ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭିଉରେ ସରଫରାଜ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଭଲ ନାହିଁ ଏବଂ ସେ ଚାଲି ପାରୁନାହାନ୍ତି | କିଛି ପାଦ ଚାଲିବା ପରେ ସେ ପଡିଯିବା ଭୟରେ ବସିପଡ଼ନ୍ତି | କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ଏକ ଅପରେସନ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା | ତେବେ ଅପରେସନ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଅପରେସନ ପରେ କାଦର ଖାନ ନିଜେ ହିଁ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପଡିଥିଲେ | ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ଚାଲିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଡାକ୍ତରର ପରାମର୍ଶ ଅନୁଯାୟୀ ଚାଲି ନଥିଲେ | ତେବେ ସରଫରାଜ ବାପାଙ୍କ ପୁରା ଯତ୍ନ ନେଉଥିବା କହିଛନ୍ତି |

କାଦର ଖାନ ଅଭିନୟରୁ ଦୂରେଇଗଲେ ସିନା ଅଭିନୟ ଜଗତ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଦୁର୍ବଳତା ରହିଥିଲା | ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବିଗିଡ଼ିବା ପରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ସମସ୍ତେ ବଦଳି ଗଲେଣି | ସମସ୍ତେ ନିଜ କାମରେ ବ୍ୟସ୍ତ | କାମ ସରିଗଲେ କେହି କାହାକୁ ପଚାରୁନାହାନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଭାଷାରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ” ଦୋସ୍ତି ୟାରୀ ସବ ଖତମ” | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପୁରା ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିଲେ | ସେ ଶୀଘ୍ର ଭଲ ହେଇଯାଆନ୍ତୁ ବୋଲି ସମସ୍ତେ କାମନା କରୁଛନ୍ତି |

୧୯୩୭ ମସିହା ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ତାରିଖରେ କାଦର ଖାନ ଆଫଗାନୀସ୍ଥାନର କାବୁଲ ସହରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ୧୯୭୩ ମସିହାରେ ରାଜେଶ ଖାନ୍ନା ଅଭିନୀତ ଦାଗ ଫିଲ୍ମରୁ ସେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପାଖା ପାଖି ୩୦୦ ହିନ୍ଦି ଫିଲ୍ମରେ ସେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ସେ ପାଖାପାଖି ୨୫୦ ଫିଲ୍ମର ସଂଳାପ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି।  

   Related Posts