Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଶାକାହାରୀଙ୍କ ଯୌନ ଇଚ୍ଛା ଓ କ୍ଷମତା ଅଧିକ

2/03/2020 at 4:25 PM

ଓଜନ ହ୍ରାସ ଏକମାତ୍ର ଲାଭ ନୁହେଁ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଏକ ଶାକାହାରୀ କିମ୍ବା ଭେଜାନ୍ ଡାଏଟରୁ କରିପାରିବେ | କିନ୍ତୁ ଏକ ସର୍ବେକ୍ଷଣରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଶାକାହାରୀମାନେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରେମୀ ଏବଂ ମାଂସ ଖାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ରଖନ୍ତି।

ଏହି ସିଦ୍ଧାନ୍ତରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୫୦୦ ଶାକାହାରୀ – ଯେଉଁମାନଙ୍କ ୩୮%ଶାକାହାରୀ  ଏବଂ ୫୦୦ ମାଂସାହାରୀ ଲୋକ ବ୍ରିଟେନର ସର୍ବ ବୃହତ ବୈବାହିକ ପୋର୍ଟାଲ୍ IllicitEncounters.com ଦ୍ୱାରା ସର୍ଭେ କରାଯାଇଥିଲା।

ଅଧିକାଂଶ ଶାକାହାରୀ (୫୭%)କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିକାଂଶ ମାଂସ ଖାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ତୁଳନାରେ ସେମାନେ ସପ୍ତାହରେ ତିନି-ଚାରିଥର ପ୍ରେମ କରନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ କେବଳ ସପ୍ତାହରେ ଦୁଇଥର (୪୯%)ସିଟ୍ ମଧ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ |

“ପ୍ରାୟ ୮୪% ଶାକାହାରୀ କହିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ୫୯%ମାଂସ ଖାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ତୁଳନାରେ ନିଜ ଯୌନ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ।

“ଶାକାହାରୀମାନେ ସେହି ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତି ଯାହା ସେମାନଙ୍କର ଆପ୍ରୋଡାଇସିଆକ୍ ଗୁଣ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା – ମକା,ମେଥିପତ୍ର, ଜିନ୍ସେଙ୍ଗ, ଆନିସେଡ୍ | ବିଭିନ୍ନ ଭେଜିର ଏକ ହୋଷ୍ଟ ଅଛି ଯାହା ପ୍ରାକୃତିକ ଆପ୍ରୋଡାଇସିସ୍ ଅଟେ ଏବଂ ଏହା ଯୌନ ଉତ୍ସାହକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିଥାଏ |’’

୯୫% ଶାକାହାରୀ ମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଯୌନ ଜୀବନରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି।

ଶସ୍ୟଜାତୀୟ ଖାଦ୍ୟରେ ଜିଙ୍କ ଏବଂ ଭିଟାମିନ୍ ବି ଅଧିକ ଥାଏ, ବିଶେଷ ଭାବରେ ବନ୍ଧାକୋବି, ଚିକ୍କା ଏବଂ ଆଭୋକାଡୋ ଏହା ପାଇଁ ଭଲ |

ନିରାମିଷ ଖାଇବା ସେରେଟୋନିନ ସ୍ତର ବଢ଼ିଥାଏ ଯାହା କାମଇଚ୍ଛା ଏବଂ ସୁଖ ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ।

   Related Posts