Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୭୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଲଦାଖରେ ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା କେବେ ସମାପ୍ତ ହେବ ? ଡ୍ରାଗନ ସହ ୧୨ତମ ବୈଠକ ଆସନ୍ତାକାଲି
  • ||
  • ବାଂଶପାଳ : ଗାଁରେ ପଶି ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ଦନ୍ତା, କାନ୍ଥ ପଡି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଅଲୋଡା ହେଲା ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର, ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ରାସ୍ତା କଡକୁ ଛିଟିକି ପଡିଲେ ୨ ଚାଳକ : ମେଡିକାଲରେ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଟକ : ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ସହ ୧୦ହଜାର ଜରିମନା : ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଦେବେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSSC ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପିଏସ୍ : ଜବତ ହେଲାଣି ନଗଦ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସହ ଫ୍ଲାଟ୍ ଆଉ ପ୍ଲଟ୍
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଚିଙ୍ଗୁଡି ବନ୍ଧରେ ଅଘଟଣ : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ୬ ଓଡିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବଦଳିଲା ନିୟମ : ୬୩,୩୦୩ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ପାଇବେ ପଦୋନ୍ନତି, ରେସିଡେନ୍ସି ପିରିୟଡ୍ କମାଇଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ : ୧ କେଜି ୪୮ ଗ୍ରାମ୍ ଧଳାଜହର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||

ଇନ୍ଦୋର: ନଗରପାଳିକା ଅଧିକରୀଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷିତା ପରିବା ବିକାଳୀଙ୍କ ବିରୋଧ, ଇଂରାଜୀ ତର୍କ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ରେ ଭାଇରାଲ

24/07/2020 at 5:35 PM

ଇନ୍ଦୋର ୨୪।୭: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଇନ୍ଦୋରର ଜନୈକା ପରିବା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ବିରୋଧ ଏବେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ମହିଳାଙ୍କ ପରିବା ଠେଲାକୁ ମ୍ୟୁନସିପାଲ୍ଟି କର୍ମଚାରୀମାନେ ହଟାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିବାରୁ ସେ ଏହାର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏଥିଲାଗି ସେ ଅଫିସରଙ୍କ ସହ ଇଂରାଜୀରେ କଥା ହେଉଥିବାର  ଭିଡିଓ କେହି ଜଣେ ୟୁଜର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅପଲୋଡ କରିବା ପରେ ଏହା ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଏହି ମହିଳା ପରିବା ବ୍ୟବସାୟୀ ହେଉଛନ୍ତି ରାଇସା ଅଂସାରୀ। ସେ ଇନ୍ଦୋରର ଦେବୀ ଅହିଲ୍ୟା ୟୁନିଭର୍ସିଟିରୁ ମେଟେରିଆଲ ସାଇନ୍ସରେ ଡକ୍ଟରେଟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ପରିବାର ଚଳାଇବା ଲାଗି ରାସ୍ତା ଉପରେ ପରିବା ଓ ଫଳ ଠେଲା ଲଗାଉଛନ୍ତି। କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଯୋଗୁ ଲକଡାଉନ ପରେ ଲକଡାଉନ ଜାରି ହେଉଛି। ଏଥିରେ ଲୋକଙ୍କୁ ପନିପରିବା ଓ ଫଳ ବିକି ପରିବାର ଚଳଇବା ଲାଗି ରଇସା ସଂଘର୍ଷ ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ମ୍ୟୁନସିପାଲ୍ଟି କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ହିନସ୍ତା କରୁଥିବାର କହିଛନ୍ତି।

ଦୋକାନରେ ଭିଡ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପାଳିକା କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଏଠାରୁ ହଟ ସେଠାକୁଉଠ ଲଗାତାର ହଟହଟା କରୁଥିବାରୁ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ସେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଲଢି ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସ୍ପଷ୍ଟ ଇଂରାଜୀ ଉଚ୍ଚାରଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମେତ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଚକିତ କରିଛି। ତେବେ ଚାକିରୀ କି ଅନ୍ୟ କିଛି ନ କରି ପରିବା ବେପାର କାହିଁକି କରୁଛ ବୋଲି ପଚରା ଯିବାରେ ଦେଶରେ ମୁସଲମାନମାନେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କରାଇଲେ ବୋଲି ଲୋକେ କହୁଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଚାକିରୀ ଦେବ କିଏ ବୋଲି ରଇସା ଓଲଟି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରୁ ହଟାଇବା ଲାଗି ପ୍ରଶାସନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଥିବା ଇନ୍ଦୋର ନଗରନିଗମ ଜୋନାଲ ଅଧିକାରୀ ଅଶ୍ୱିନ୍‌ ଜନବେଦ କହିଛନ୍ତି। ସେହି ଅନୁସାରେ ରାସ୍ତାକଡରୁ ହଟିଯିବା ଲାଗି ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କୁ ସେ ପୂର୍ବରୁ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିଥିବା ବେଳେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହାତକୁ ନେଇଥିଲେ। ହେଲେ ପରିବା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏତେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ତାଙ୍କର ଧାରଣା ନଥିବା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ  କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts