Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ବାତ୍ୟା ଗଲାଣି ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ- ବାତ୍ୟା ନାଁରେ ପରିବା ଦର ଆକାଶ ଛୁଆଁ

9/11/2019 at 4:28 PM

ନବରଙ୍ଗପୁର ୦୯।୧୧-  ବାତ୍ୟା ଗଲାଣି ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ କିନ୍ତୁ ପରିବା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯେ।ଗ । ମନ ଇଛା ଦର କଷିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ବେପାରୀ ।ରାଜ୍ୟର ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏବେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ।  ପରିବା ଦର ଆକାଶଛୁଆଁ ।ତେବେ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ।

ପରିବା ବଜାରରେ ମହଙ୍ଗା ମାଡ । ସବୁ ପରିବା ଦର  ୬୦ ଉପରେ ।ଆଳୁ ପିଆଜରେ ବି ହାତ ମାରି ହେଉନି ।ନବରଙ୍ଗପୁରରେ ଉଚ୍ଚା ଦର ଦେଖି ଗ୍ରାହକ ଛାନିଆ ।ଜିଲ୍ଲା ଦୈନିକ ବଜାରରେ ବେଲାଗାମ ପରିବା ଦର । ମାସେ ହେଲାଣି ଉପରମୁହାଁ ହେ।ଇ ରହୁଛି ଦର । ୭ଦିନ ତଳେ ଯେଉଁ ପରିବା ୩୦/୪୦ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଥିଲା ଏବେ ୬୦ ଉପରେ । ଭେଣ୍ଡିି, କଲରା ୪୦ରେ ଥିବା ବେଳେ ବାଇଗଣ, ଟମାଟେ।, ଫୁଲ କେ।ବି, ବନ୍ଧା କେ।ବି ସବୁ ୬୦ ଉପରେ ।ଯିଏ କିଲେ ନେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରି ଆସୁଛନ୍ତି ଦର ଦେଖି ଅଧ କିଲେ।ରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେ।ଇ ଫେରୁଛନ୍ତି ।

ଚାଲିଛି ପଞ୍ଚୁକ ବ୍ରତ ।ତା ସାଙ୍ଗକୁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତା ବୁଲବୁଲ କୁ ନେଇ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଲଗାମଛଡା ।ମନ ଇଛା ଦର କରୁଛନ୍ତି । କହିବାକୁ କହି ନାହିଁ, କି ଦର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କୌଣସି ଉଦ୍ୟମ ନାହିଁ । ଯାହାର ପୁରା ଫାଇଦା ନେଉଛନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟୀ । ଆଉ ଉଚ୍ଚା ଦରର ପ୍ରଭାବ ସିଧାସଳଖ ପଡୁଛି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପକେଟ ଉପରେ । ସେପଟେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏଥର ପରିବା ଉତ୍ପାଦନ କମିଛି । ପରିବା ପାଇଁ ବାହାର ରାଜ୍ୟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡୁଛି । ତେଣୁ ମାର୍ଗଶିର ଯାଏ ଦର କମିବାର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁନି ।

   Related Posts