Thursday, February 21, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହିସବୁ ପାଂଚଟି ଜିନିଷ, ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କର କିଛି ରହିବନି କ୍ୟାରିଅର ଅସୁବିଧା

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ ଘରେ, ରହିବନି କିଛି ଅସୁବିଧା । ଆପଣ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କର କ୍ୟାରିୟର ହୋଇଯିବ ଉଜ୍ଜ୍ଵଳ । ପାଠପଢ଼ାରେ ରହିବନି କିଛି ଅସୁବିଧା । ମନକୁ ଶାନ୍ତି ମିଳିବା ସହିତ ପାଠପଢ଼ାର ବାତାବରଣ ସବୁବେଳେ ରହିବ ସତେଜ । ଯାହାଫଳରେ ପିଲାମାନେ କ୍ୟାରି୍ୟର କରିବାର କିଛି ଅସୁବିଧା ରହିବା ନାହିଁ ।

ଘରେ ସରସ୍ଵତୀଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ, ଆପଣାଛାଏଁ ବଦଳିଯିବା ଆପଣଙ୍କ ଘରର ବାତାବରଣ ।

ବୀଣା ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ରଖୁଛନ୍ତି ତା ହେଲେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ଲାଭ କରିବା ସହ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ପାଠ ପଢ଼ୁଥିବା ପିଲାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ମଧ୍ୟ ହେବ ।

ହଂସର ଫଟୋ କିମ୍ବା ମୂର୍ତ୍ତି ଘରର ଦ୍ଵାର ମୁହଁରେ ରଖିଲେ ଭଲ । କାରଣ ହଂସ ସରସ୍ଵତୀଙ୍କର ବାହନ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହା ଘର ପ୍ରତି ବାସ୍ତୁ ଅନୁସାରେ ଶୁଭ ଫଳ ମିଳିଥାଏ ।

ମୟୂରପୁଛ ମଧ୍ୟ ଘରେ ରଖିଲେ ବହୁତ ଭଲ କାରଣ ଏହା ଦ୍ଵାରା ନେଗେଟିଭ ଏନର୍ଜି ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦେଵନାହିଁ । ପାଠ ପଢ଼ୁଥିବା ପିଲାଙ୍କର କ୍ୟାରିୟର ବହୁତ ଭଲ ରହିବ ।

ପୂଜା ସମୟରେ ଅନ୍ୟ ଫୁଲ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହ ପଦ୍ମଫୁଲ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଭଲ । ଏହାଦ୍ଵାରା ଶୁଭଫଳ ମିଳିଥାଏ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର କରିବା ପାଇଁ ସୁନ୍ଦର ବାତାବରଣ ତିଆରି କରିଥାଏ ।

ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନେ ମାନସିକଭାବେ ଶାନ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବା ସହ ଭଲ ପାଠ ମଧ୍ୟ ପଢ଼ିବେ । ଏହି ସବୁ ନିୟମ ବାସ୍ତୁ ଅନୁସାରେ ମାନନ୍ତୁ, ଆପଣଙ୍କ ପିଲାର ପାଠ ପଢ଼ିବା କିଛି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ ।

487 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର