Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୁକୁଡାକୁ ଖାଇଗଲେ ବୁଲା କୁକୁର, ରାଗି ଯାଇ ଗୁଳି କରିଦେଲା ମାଲିକ : ଥାନାରେ ମାମଲା
  • ||
  • ଗୋଆରେ ଏନସିପି-ଶିବସେନାର ହାତ ଛାଡିଦେଲା କଂଗ୍ରେସ, କହିଲା-‘ଆମର ଏକାକି ଜିତିବା କ୍ଷମତା ଅଛି’
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୩୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୭୭୪୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଜୋଶ୍ ଏବେବି ଅଛି : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ କୋହଲି
  • ||
  • ପ୍ରଚାର ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହଟହଟା, ତଡିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିସିପି
  • ||

ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଭୁଲରେ ବେଡ଼ ରୁମରେ ରଖିବେ ନାହିଁ ଏହିସବୁ ଜିନିଷ

15/12/2018 at 12:59 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୫/୧୨ : ଘରର ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ବାସ୍ତୁର ଗୁରୁତ୍ବ ରହିଛି | ବାସ୍ତୁ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବିଭିନ୍ନ ନିୟମ ପାଳନ ଦ୍ୱାରା ଆମ ଜୀବନରେ ଆସୁଥିବା ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇଯାଇଥା | ଘରର ଏକ ମୁଖ୍ୟ ଅଂଶ ହେଲା ଶୋଇବାଘର  | ଶୋଇବାଘରେ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ମୂଲ୍ୟବାନ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିଥାନ୍ତି | ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କର ମହତ୍ୱ ଅନେକ | ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ଦୃଢ ଏବଂ ଗଭୀର କରିବା ଦିଗରେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରର ଅବଦାନ ରହିଛି | 

 ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେସବୁ କଣ :

୧. ଶୋଇବାଘରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଏକ ଝରକା ରହିବା କଥା | ଝରକା ରହିବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ମଧୁର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲପାଇବା ବଢିଥାଏ |

୨. ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଶୋଇବାଘରେ ଦର୍ପଣ ଲଗାଇବା ଅନୁଚିତ | ଶୋଇବାଘରେ ଦର୍ପଣ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଳହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ | 

୩. ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଶୋଇବାଘରେ ଖଟ ଉତ୍ତର, ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରହିବା ଉଚିତ | ଏହି ଦିଗଗୁଡିକୁ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ସକାରାତ୍ମକ ଦିଗ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି | ଏହି ଦିଗରେ ବେଡ଼ ରହିଲେ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ଭାବ ବଢିଥାଏ |

୪. ଲଭବାର୍ଡ଼ କିମ୍ବା ମେଂଡରେନ ଡେ଼କ ଭଳି ପକ୍ଷୀଙ୍କୁ ପ୍ରେମର ପ୍ରତୀକ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଏଭଳି ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତୀ ବା ଶୋ-ପିସ ବେଡ଼ରୁମ ନିଶ୍ଚିତ ରଖିବା ଉଚିତ | 

୫. ସେହିଭଳି ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ରାଧାକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ପ୍ରେମର ପ୍ରତୀକ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ସେଥିପାଇଁ ରାଧାକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଫଟୋ କିମ୍ବା ମୂର୍ତ୍ତି ବେଡ଼ରୁମରେ ରଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିଶ୍ବସ ରହିଛି |

୬. ଶୋଇବାଘରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ଜିନିଷ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ | ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ଜିନିଷ ବେଡ଼ରୁମରେ ରଖିଲେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଧୀରେ ଧୀରେ କମିଯାଇଥାଏ |

୭. ଶୋଇବାଘରେ ବଂଶଧରଙ୍କ ଫଟୋ ରଖିବା ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଅଶୁଭ ହୋଇଥାଏ |

୮. ଶୋଇବାଘରେ କଣ୍ଟାଯୁକ୍ତ ଗଛ କିମ୍ବା ମଉଳି ଯାଇଥିବା ଫୁଲ କେବେ ମଧ୍ୟ ରଖିବା କଥା ନୁହେଁ | ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଶାନ୍ତି ବଢିଥାଏ |

   Related Posts