Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ୧୦୦ ଜିଲ୍ଲାର କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସେବାୟତ ପରିବାରଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲା ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • କୋଭିସିଲ୍ଡର ଦୁଇ ଡୋଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ରହିବ ୧୨ ରୁ ୧୬ ସପ୍ତାହ, ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସ୍ଵୀକାର କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||
  • କରୋନା ଲଢେଇରେ ମିଳିଲା ତୃତୀୟ ଅସ୍ତ୍ର ! ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ବଜାରରେ ମିଳିବ ସ୍ପୁଟନିକ୍-ଭି, ଜୁଲାଇରେ ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଉତ୍ପାଦନ
  • ||
  • ପାଟନା : ମେ’ ୨୫ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଟିଭି ଅଭିନେତା ରାଜୀବ ପାଲ୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଜା, ବାଣ, ବରଯାତ୍ରୀ ବିନା ବାହାଘର, ବାଇକ୍‌ରେ କନ୍ୟାକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ବର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଷଣ୍ଢ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଗୋଟିଏ ଷଣ୍ଢ ମୃତ, ୨ଟି ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୬୪୯ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ତଉକ୍ତେ’, ଓଡିଶା ଉପରେ କଣ ରହିବ ପ୍ରଭାବ
  • ||

ଆପଣଙ୍କ ଘରର ଏହି ୫ଟି ବାସ୍ତୁଦୋଷ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ ହୋଇଥାଏ, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ

28/01/2019 at 5:04 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୮/୧ : ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ, ଘରେ କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବା ଅକାଳ ମୃତ୍ୟୁ ପଛରେ ବାସ୍ତୁଦୋଷ ରହିଥାଏ | ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ପଣ୍ଡିତ ଗୌରବ ବଶିଷ୍ଠଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ଘରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ହୋଇଥାଏ ସେହି ଘରେ ଦୁଇ କିମ୍ବା ଦୁଇରୁ ଅଧିକ ବାସ୍ତୁଦୋଷ ରହିଥାଏ |

୧. ପ୍ରଥମତଃ ଘରର ଐଶାନ୍ୟ କୋଣ (ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ)କୁ ନେଇ ବାସ୍ତୁଦୋଷ ରହିଥାଏ | ଦ୍ୱିତୀୟତଃ ନୈଋତ୍ତ କୋଣ (ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ)ରେ ମଧ୍ୟ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ରହିଥାଇପାରେ | ଏହି ସବୁ ଦିଗରେ ପାଣି ଟାଙ୍କି, କୂଅ, ବୋରିଂ, ବେସମେଣ୍ଟ ରହିବା କିମ୍ବା କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ଘରର ଭୂମି ଯଦି ତଳିଆ ଥିବ, ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗର ଦକ୍ଷିଣ କୋଣ କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମର ଦକ୍ଷିଣ ଭାଗ ବଢିଥିବ ତାହେଲେ ବସ୍ତୁର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ |


୨. ଯଦି ଘରର ପଶ୍ଚିମ ନୈରୁତ୍ତ କୋଣରେ ମୁଖ୍ୟଦ୍ଵାର ଥିବା ତାହେଲେ ଘରର ପୁରୁଷ ସଦସ୍ୟ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ | ଯଦି ଘରର ମୁଖ୍ୟଦ୍ଵାର ଦକ୍ଷିଣ ନିରୁତ୍ତ କୋଣରେ ଥାଏ ତାହେଲେ ଘରର ମହିଳା ସଦସ୍ୟ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ |


୩. ବାସ୍ତୁଦୋଷ ଘରର ଐଶାନ୍ୟ କୋଣରେ ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ | ଏହି କୋଣ ଯଦି ଭିତରକୁ ଦବି ହୋଇ ରହିଥିବ କିମ୍ବା କଟିଯାଇଥିବ କିମ୍ବା କୌଣସି କାରଣବଶତଃ ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ କାନ୍ଥ ପୂର୍ବ ଆଡକୁ ଆଗକୁ ଢଳିଥାଏ ତାହେଲେ ଘରର ପୁରୁଷ ସଦସ୍ୟ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ | ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ କାନ୍ଥର ଉତ୍ତର ଭାଗ ଆଗକୁ ବଢିଥାଏ ତାହେଲେ ଘରର ମହିଳା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ |


୪. ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ନୈରୁତ୍ତ ଦିଗରେ କୌଣସି ରାସ୍ତା ଆସି ଘରଠାରେ ମିଶୁଥିବ ବା ସରିଯାଇଥିବ ତେବେ ମହିଳା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ | ପଶ୍ଚିମ ନୈରୁତ୍ତ ଦିଗରେ ଯଦି ସମାନ କଥା ହୋଇଥାଏ, ବା କୌଣସି ରାସ୍ତା ଆସି ଘରର ମୁଖ୍ୟଦ୍ଵାର ସହ ମିଶିଥାଏ ତେବେ ପୁରୁଷ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ |


୫. ଭୂମିର ପୂର୍ବ ଆଗ୍ନେୟ କୋଣକୁ କୌଣସି ପଦାର୍ଥରେ ଢାଙ୍କିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ | ଏହାଦ୍ୱାରା ପୁରୁଷଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିରାଶ ଏବଂ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମନୋବୃତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ | ଵାୟଵ୍ୟ କୋଣ ଢଙ୍କା ହୋଇଥିଲେ ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିରାଶ ବଢିଥାଏ ଏବଂ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ |


ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଘର ତିଆରି କରିବା ପୂର୍ବରୁ ବସ୍ତୁ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟକୁ ଅନୁକରଣ କରି ଘର ତିଆରି କରିବା ଉଚିତ | ଯଦି ଘର ଭଡାରେ ନେଇ ରହୁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ମଧ୍ୟ ଏସବୁ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ଘର ନିଅନ୍ତୁ |

   Related Posts