Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

୪ ଦିନ ହେଲା ଜଳୁଛି ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଜଙ୍ଗଲ : ୭୧ ହେକ୍ଟର ଜମି ନଷ୍ଟ, ବିପଦରେ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ

27/05/2020 at 11:32 AM

ଡେରାଡୁନ ୨୭/୦୫ : ଦେଶରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲକଡାଉନ ଜାରି ରହିଛି | କରୋନା ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ ମଧ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି | ଦେଶର ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ଭଳି ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | ଏହା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟକୁ ଆଉ ଏକ ସଙ୍କଟ ମାଡିଆସିଛି | ଗତ ୪ ଦିନ ହେଲା ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଜଙ୍ଗଲ ଜଳୁଛି |

ଆକାଶରୁ ନିଆଁ ବର୍ଷା ଏବଂ ତାପମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ଲାଗିଛି | ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବାରୁ ୪୫ ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ନିଆଁ ଯୋଗୁଁ ୭୧ ହେକ୍ଟରରୁ ଅଧିକ ଜମି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି | ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ହେତୁ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ରହିଛି | ଗତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏହିଭଳି ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିଲା | ଯାହାଫଳରେ ଏକର ଏକର ଜମି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା |

କୁମାଉ ଅଞ୍ଚଳରେ ନିଆଁ ଲାଗିବାରୁ ପାଖାପାଖି ୨୧ ଘରାନା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଅପରପକ୍ଷରେ ଗଢୱାଲ ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ଲାଗି ୧୬ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ଲାଗି ୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ଏବଂ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି | ଉତ୍ତରଖଣ୍ଡ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗିଁଥବା ନିଆଁର ଅନେକ ଫଟୋ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି | ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଯୋଗୁଁ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ଆନୁମାନିକ କ୍ଷତି ପ୍ରାୟ ୧ ଲକ୍ଷ ୩୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଛି |

   Related Posts