Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌କୁ ଅଟକାଇବା ମୁସ୍କିଲ୍‌, ଚିନ୍ତାପ୍ରକଟ କଲା ଆମେରିକୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି

28/02/2020 at 3:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୦୨: ଚୀନ୍‌ରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ନିଜର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିସାରିଛି । ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭୂତାଣୁରେ ଚୀନ୍‌ରେ କେବଳ ୨୬ଶହରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ୭୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚୀନ୍‌ ବ୍ୟତୀତ ଏହା ବିଶ୍ବର ୩୧ରୁ ଅଧିକ ଦେଶକୁ ବ୍ୟାପିସାରିଲାଣି । କରୋନା ଭୂତାଣୁ ପ୍ରତିଷେଧକ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ବିଶ୍ବର ସମସ୍ତ ଦେଶ ନିଜ ନିଜର ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏଭଳି ସମୟରେ ସମସ୍ତ ଦେଶ କିପରି ଭାଇରସକୁ ରୋକାଯାଇପାରିବ , ସେଦିଗରେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ । ଆମେରିକାର ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା କରୋନାଭାଇରସର ବିଶ୍ବସ୍ତରରେ ପ୍ରସାତ ଓ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶ ଏହି ରୋଗକୁ ନେଇ କିପରି ସାମ୍ମା କରୁଛନ୍ତି । ସେଦିଗରେ ନଜର ରଖିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗୁରୁବାର ଦିନ କରୋନା ଭାଇରସ ନେଇ ଏହି ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ବିଶେଷକରି ଭାରତ କିପରି ଭାବେରେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭୂତାଣୁ ପ୍ରସାର କରିବା ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି । ଏବଂ ଭାଇରସ ବ୍ୟାପିବା ପରେ ଭାରତର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କଣ ରହିଛି ତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି । କିନ୍ତୁ ଭାରତରେ କରୋନ ଭାଇରସର ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବହୁତ କମ୍‌ ରହିଛି । କେରଳରୁ ଆସିଥିବା ୩ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ଭାରତରେ ଏତେ ଜନସଂଖ୍ୟାର ଲୋକ ରହିଥିବାରେ ମହାମାରୀ ବ୍ୟାପିବାର ଭୟ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

ଆମେରିକାର ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ଏବେ ଇରାନ ଉପରେ ନିଜର ଧ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ରୀତ କରି ରଖିଛି । ଇରାନରେ କରୋନା ବ୍ୟାପିବାର ଖବର ଆସିବା ପରେ କଡ ନଜର ରଖାଯାଇଛି । ତେବେ ଆମେରିକାର ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାଇରସ ରୋକିବାରେ ଇରାନୀ ସରକାର ଅପ୍ରଭାବୀ ବୋଲି ମନେ କରାଯାଉଛି ।

ସାରାବିଶ୍ବରୁ ଆମେରିକା କରୋନା  ଭାଇରସ ନେଇ  ତଥ୍ୟ ଯୋଗାଡ କରାଯାଉଛି । ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ନେଇ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ । ଏବଂ ଏହାପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ କଣ ରହିବ , ସେନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି  ।

   Related Posts