Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣାକଲା ଆପ୍‌, ତାଲିକାରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ
  • ||
  • ଆସେସ୍‌ ସିରିଜ୍ କବଜା କଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪-୦ରେ ମୂଳପୋଛ କରି ଇତିହାସ ରଚିଲା କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୪୪୫୨ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମୋହନା: ଅଟୋ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

କରୋନା ମୁକାବିଲା ଲାଗି୧ଟ୍ରିଲିୟନ ଡଲାର ଘୋଷଣା କଲେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଟପିଲା ୧୦୦

18/03/2020 at 4:26 PM

ୱାସିଂଟନ : ଆମେରିକାରେ କରୋନା ବେଳକୁ ବେଳ ଜଟିଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ୫୦ଟି ଷ୍ଟେଟ୍‌କୁ ଭୂତାଣୁ ବ୍ୟାପି ସାରିଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦ ଟପିଛି। ସଂକ୍ରମଣରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ଲାଗି ଏବେ ଦେଶରେ ‘ସାମାଜିକ ଦୂରତା’  ନୀତି ଅବଲମ୍ବନ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଲୋକେ ଘରେ କବାଟ କିଳି ରହୁଛନ୍ତି।  ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ଲାଗି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ୧ ଟ୍ରିଲିୟନ ଡଲାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।  ଯେଉଁଥିରୁ ପ୍ରତି ବ୍ୟକ୍ତି ୧ ହଜାର ଡଲାର ସହାୟତା ପ୍ରଦାନନେଇ ଏବେ ଆଶା କରାଯାଉଛି। 

କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ୫୦ଟି ରାଜ୍ୟର ଅଧିକାଂସ ଲୋକେ  ଏବେ ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ଜନିତ ସମସ୍ୟାର ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି।ଏଣୁ ସତର୍କତା ସ୍ୱରୂପ ଲୋକେ କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଳକୁ ଯିବା ଆସିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିବା ବେଳେ ସ୍କୁଲ ଓ କଲେଜ ବନ୍ଦ କରଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିରୁ ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିହତ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉ ନଥିବା ବେଳେ ଆଂଶିକ ସଫଳତା ମିଳିପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ସାରା ଦେଶରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪ ହଜାର ୬୦୦ ଲୋକଙ୍କଠାରେ କରୋନା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି।    

ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ଲାଗି ୱାସିଂଟନରେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଜୟ ଇନସ୍ଲେ ବାସହରା ଲୋକଙ୍କ ଲାଗି ୨୦୦ ମିଲିୟନ ଡଲାରର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହାତକୁ ନେଇଛନ୍ତି।  ସେହିପରି କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ୧ ବିଲିୟନ ଓ ଜର୍ଜ୍ଜିଆ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ୧୦୦ ମିଲିୟନ ଡଲାରର ପ୍ୟାକେଜ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଭୋଜନାଳୟ ସବୁ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ କେବଳ ଅର୍ଡର ବିତରଣ ଲାଗି ଖୋଲା ରହିଛି।

ମଦ ବାରଗୁଡିକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି, ତେବେ ଅତ୍ୟାବଶକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ହୋଇଥିବାରୁ ମାରିଜୁଏନା ବିତରଣ କେନ୍ଦ୍ର ସବୁ ଖୋଲା ରହିଛି। କେଣ୍ଟୁକି ଓ ଇଲିନିୟସ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ଦେଶର ମୋଟ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାକୁ ୧୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏଥିରୁ ୱାସିଂଟନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୨ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

   Related Posts