Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୨୨ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୫୬୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କଲବଲ ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନ : NATOର ସହଯୋଗୀ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବହିଷ୍କାର କରିବାକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିଲ୍ ଆଣିଲା ଆମେରିକା

4/01/2021 at 5:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୦୧ : ଆମେରିକାର ୧୧୭ ତମ କଂଗ୍ରେସରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିଲ ପାସ ହୋଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ NATOର ସହଯୋଗୀ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବହିଷ୍କାର କରିବା ପାଇଁ ଏକ ବିଲ ଆଗତ ହୋଇଛି । ଏହି ବିଲ ଆମେରିକାର ରିପବ୍ଲିକାନ ପାର୍ଟି ସଦସ୍ୟ ଆଣ୍ଡି ବିଗସ୍‌ଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଆଗତ ହୋଇଛି ।

୧୧୭ ତମ ଆମେରିକାନ୍ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଏହି ବିଲକୁ ଆଗତ କରିବା ସହ ଆଣ୍ଡି ବିଗସ୍‌ ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶୃତି ପାଳନ କରିବା ସହ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ଉପାଦାନଗୁଡିକୁ ପ୍ରତିପାଦିତ କରାଯାଇଛି ।

ଆଗତ ହୋଇଥିବା ବିଲକୁ ନେଇ ବିଗସ୍ କହଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ଦିନକୁ ଦିନ ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବୃଦ୍ଧି କରୁଛି । ଏହାର ଦୃଢ ଜବାବ ଦେବାପାଇଁ ଏହି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିଲ ଆଗତ କରାଯିବା ସହ NATOର ସହଯୋଗୀ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବହିଷ୍କାର କରିବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଆମେରିକାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନୂଆ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କାର୍ଯ୍ୟଭାର ନେଇନଥିବାରୁ ଏହି ବିଲ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିଧେୟକ ପାସ କରାଯାଇପାରୁ ନାହିଁ ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ବାରମ୍ବାର ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ ଦେବା ସହ ହାକାନୀ ନେଟଓ୍ବର୍କକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଛି । NATOର ସହଯୋଗୀ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବହିଷ୍କାର କରିବା ପରେ ଉଚିତ ଜବାବ ମିଳିବ ବୋଲି ବିଗସ୍‌ କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଆମେରିକା ଆଉ ଏକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ, ଇମ୍ରାନ ଖାନ ସରକାର ଲଗାତାର ଭାବେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ରହୁଛି । ଦୁଇ ଦେଶର ସୀମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଏବଂ ଉପସ୍ଥିତି ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ସାଲିସ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଆମେରିକା । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବହୁମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ଆଣ୍ଡି ବିଗସ୍‌ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts