Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓକୁ ଆମେରିକା ୫୦ କୋଟି ଡଲାର ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଚୀନର ଯୋଗଦାନ ୪ କୋଟି ଡଲାରରୁ ବି କମ: ଟ୍ରମ୍ପ

11/04/2020 at 8:13 PM

ଓ୍ଵାଂଶିଟନ, ୧୧।୦୪: ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ପୁଣି ଥରେ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓ ଉପରେ ବିଷୋଦଗାର କରିଛନ୍ତି । ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓକୁ  ଦିଆଯାଉଥିବା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତାରେ ହ୍ରାସ ନେଇ ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗୋଟିଏ ପଟେ ଆମେରିକା ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓକୁ ସର୍ବାଧିକ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଏହି ସଂସ୍ଥା କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ମାମଲାରେ ଚୀନ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ରିତ କରିଛି। ସେ ଏହି ବିଷୟରେ ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ ବୋଲି ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି।

ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସରେ ଦୈନିକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି, ଆମେରିକା ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓକୁ ୫୦  କୋଟି ଡଲାର ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଚୀନର ଯୋଗଦାନ ୪ କୋଟି ଡଲାରରୁ କମ। ମାତ୍ର କୋଭିଡ-୧୯ ବିଷୟରେ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓର ଯେଉଁ ଭଳି ବ୍ୟବହାର ରହିଛି, ତାହା ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହଁ। ଯେବେ ଚୀନରେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ନିଜର କାୟା ବିସ୍ତାର କରି  ଚାଲିଥିଲା ସେହି ସମୟରେ ଆମେରିକା ନିଜର ସୀମା ସିଲ୍ ସହ ଯାତ୍ରା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା, ମାତ୍ର ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓ ଏହି ନିଷ୍ପତିକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲା । ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓର ଏହି ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଉଚିତ୍ ନଥିଲା।

ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓ  ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ବୟାନ ଉପରେ କହିଛି ଯେ, ଏହି ସମୟ ଫଣ୍ଡିଂ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ନୁହଁ । ଭଲ ହେବ ଆମେ ସମସ୍ତେ ମିଶି କୋଭିଡ୍‌-୧୯ର ମୁକାବିଲା କରିବା ।

   Related Posts