Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||
  • ଶୀତ ଖେଳୁଛି ଲୁଚକାଳି : ଆଜି ବଢିବ ଥଣ୍ଡା, କିନ୍ତୁ କାଲି କମିଯିବ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି: ମିନିବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ: ବାଲିନାଶିରେ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଗୋଡ଼େଇ ଗୋଡ଼େଇ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ବେଆଇନ୍ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ, ମାଲିକଙ୍କ ଉପରେ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଫାଇନ୍ ଲଗାଇଲେ ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: କଲୋନୀରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା ୨ ବଖରା ଘର
  • ||

ସାମ୍ବାଦିକ ଡାନିଏଲ୍‌ ପର୍ଲଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କଲା ପାକିସ୍ତାନ ; ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଆମେରିକା, ନେବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ !

25/12/2020 at 10:48 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫।୧୨: ମୁକ୍ତ ହେବେ ଆମେରିକା ସାମ୍ବାଦିକ ଡାନିଏଲ ପର୍ଲଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀ । ପାକିସ୍ତାନର ସିନ୍ଧ ହାଇକୋର୍ଟ ଏହି ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ଆମେରିକାର ସାମ୍ବାଦିକ ଡାନିଏଲ୍‌ ପର୍ଲଙ୍କ ଅପହରଣ କରିଥିଲେ, ଏବଂ ଏହାପରେ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ କାଟି ହତ୍ୟା କରିଦେଇଥିଲେ ।  ଗୁରୁବାର ଦିନ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ କୋର୍ଟ ହତ୍ୟା ଘଟଣା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆତଙ୍କୀ ଅହମ୍ମଦ ଅମର, ସଇଦ ଶେକ, ଫହାଦ ନସୀମ, ଶେଖ୍‌ ଆଦିଲ ଓ ସଲମାନ୍‌ ସାକିବ୍‌ଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ କୋର୍ଟଙ୍କ ଏହି ରାୟ ନେଇ ଆମେରିକା ନାଖୁସ୍‌ ରହିଛି । ଆମେରିକା ନିଜର ଚିନ୍ତା ଜାହିର ରହିଛି ।

ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ଗଣାମାଧ୍ୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ସିନ୍ଧ ହାଇକାର୍ଟ ଆମେରିକା ସାମ୍ବାଦିକ ଡାନିଏଲ୍ ପର୍ଲଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହିତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅହମ୍ମଦ ଅମର ଶେଖ ଓ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମୁତାବିକ ହାଜର ହେବାକୁ ପଡିବ । ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗତ ୧୮ ବର୍ଷ ହେଲା ଜେଲ୍‌ରେ ଥିଲେ । ଏବେ କୋର୍ଟ ସେମାନଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । କୋର୍ଟର ସମନ ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ହାଜର ହେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ନିୟମ ରହିଛି ।

ସେପଟେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଆମେରିକା ନାଖୁସ ରହିଛି । ବିଦେଶ ମନ୍ତଣାଳୟର ସାଉଥ ଏବଂ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଏସିଆନ୍‌ ଅଫିସର ବ୍ୟୁରୋ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି , ପାକିସ୍ତାନଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ଏହି ରାୟକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରିଛି । ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ଆହୁରୀ ମଧ୍ୟ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ, ସିନ୍ଧ ହାଇକୋର୍ଟ ୨୪ଡିସେମ୍ବରରେ ସାମ୍ବାଦିକ ଡାନିଏଲ ପର୍ଲ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହାକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚିନ୍ତାଜନକ । ଆମକୁ ପୂର୍ବରୁ ଆଶ୍ୱସନା ଦିଆଯାଇଥିଲେ, କି କେବେହେଲେ ବି ଘଟଣା ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯିବ ନାହିଁ । ଆମକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଆଶ୍ୱାସନାକୁ ରଖିନାହିଁ ପାକିସ୍ତାନ । ଘଟଣାର ସଠିକ୍‌ ଭାବେ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇନାହିଁ । ତେଣୁ ଏଭଳି କଠିନ ସମୟରେ ଆମ ଦେଶ ପର୍ଲଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଛିଡା ହୋଇଛୁ । ଆମେ ଜମେ ସାହାସୀ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ରୂପରେ ଡାନିଏଲ୍‌ ପର୍ଲଙ୍କୁ ସଦାସର୍ବଦା ମନେ ରଖୁବୁ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୦୨ ବର୍ଷରେ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍‌ ଜର୍ନାଲର ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆର ବ୍ୟୁରୋରେ କାମ କରୁଥିବା ୩୮ବର୍ଷୀୟ ଡାନିଏଲ୍‌ ପର୍ଲଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଅପହରଣ କରିନେଇଥିଲେ । ପର୍ଲ ଅଲ୍‌-କାଏଦା ଆତଙ୍କାବାଦୀ ସଂଗଠନ ସହିତ ଜଡିତ ଥିବା ଏକ ସଂଗଠନର ଗୁପ୍ତ ସମ୍ବାଦ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗିରହିଥିଲେ । ଯାହାର ଖବର ଆତଙ୍କବାଦୀ ପାଇଯାଇଥିଲେ, ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ତାଙ୍କ ବେକ କାଟି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts