Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଦେବଦୂତ ସାଜିଲେ ପୋଲିସ କର୍ମୀ, ଗରିବ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଘରେ ପହଁଚାଇଲେ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ

28/03/2020 at 4:11 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ୨୮|୦୩ :   ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଏବେସୁଦ୍ଧା ପ୍ରାୟ ୮୦୦ରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟକ୍ତି ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ୨୦ଜଣ ପ୍ରାଣ ମଧ୍ୟ ହରାଇ ସାରିଲେଣି । ତେବେ ଏହି ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦେଶରେ ୨୧ ଦିନ ପାଇଁ ଲକଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଲୋକଙ୍କୁ ଘରୁ ନବାହାରିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଉଛି । ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଏହି ସମୟରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ହମୀରପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ପୋଲିସ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରେ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ପହଁଚାଇବା ସହ ଏକ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ହମୀରପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଗୁଲାବ ନଗରରେ ଶୁଖଦେବ ସୋନୀ ପରିବାର ସହ ରୁହନ୍ତି । ସେ ଏକ ଦୋକାନରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାମ କରନ୍ତି । ଲକଡାଉନ ବେଳେ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ହେବାରୁ ସେ କୌଣସି ରୋଜଗାର କରିପାରୁ ନଥିଲେ । ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ତାଙ୍କ ଘରେ କୌଣସି ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ନଥିଲା । ଏପରିକି କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ନଥିଲା । ଫଳରେ ସେ ୟୁପି ସରକାର ଜାରି କରିଥିବା ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୧୨ କୁ ଡାଏଲ କରି ନିଜ ଅସୁବିଧା ବାବଦରେ କହିଥିଲେ ।

ଏହି ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ମନୋଜ ଶୁକ୍ଲା ରାଠ ଥାନାକୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହାପର ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କନଷ୍ଟେବଳ ଉମାଶଙ୍କର ଶୁକ୍ଲା ଓ ଅଂଶଲ ଶୁଖଦେବଙ୍କ ଘରେ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ପହଁଚାଇଥିଲେ । ଏହାସହ ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ପୁଣିଥରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ଦ୍ୱୟ ଶୁଖଦେବଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ଏହା ଶୁଣିବା ପରେ ଶୁଖଦେବଙ୍କ ପରିବା ପୋଲିସ ବାହିନୀ ଓ ସରକାରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ ।

   Related Posts