Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ମାତୁଛି ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ : ହଜାର ନୂଆ କେସ୍, ୫୪ ଜଣଙ୍କ ଆଖି ନଷ୍ଟ, ୮୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

31/05/2021 at 8:44 AM

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ୩୧/୫ : ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା କହର କମୁନଥିବାବେଳେ ଏବେ ବିପଦ ବଢାଉଛି ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ । ୟୁପିରେ ଏବେ ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଠାରେ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୧ ହଜାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ୫୪ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କ ଆଖି ହଟାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୮୦ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେଣି । ତେବେ ଦୁଃଖର କଥା ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏ ରୋଗର କୌଣସି ଔଷଧ ନାହିଁ ।

ବଡ ବଡ ସହରରେ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ମିଲୁଥିବାବେଳେ ଛୋଟ ଛୋଟ ସହରରେ କେବଳ ରେଫର କରାଯାଉଛି । ସେତେବଳକୁ ସ୍ଥିତି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବିଗିଡିଯାଉଛି । ଏହାସହ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଔଷଧ ଓ ଇଞ୍ଜେକସନ ବି ସୁବିଧାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉନି । କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନକୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ଜୀବନ ବି ଚାଲିଯାଉଛି । ଗାଜିଆବାଦରେ ତିନିଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କଠାରେ ଏହି ରୋଗରେ ଲକ୍ଷଣ ଥିଲା ।

ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ମିଳିଲା ନାହିଁ ଏବଂ ସେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କଲେ । ଚିକିତ୍ସା ଠିକ୍ ସମୟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉନଥିବାରୁ ଜୀବନ ଚାଲିଯାଉଛି । ଶାହାଜାହାନପୁରରେ ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ ହେତୁ ୫ ରୋଗୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଂଗୀନ ହୋଇପଡିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ରେଫର୍ କରାଯିବା ବେଳକୁ ଦୁଇ ରୋଗୀ ବଡ ସହରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ ।

ମୁରଦାବାଦରେ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ୧୭ ରୋଗୀଙ୍କୁ ହରାଇବାକୁ ପଡିଛି ଆଖି । ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ ଲକ୍ଷଣ ଏଠାରେ ୧୭ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏମାନଙ୍କ ସମସ୍ତ ଆଖି ହଟାଇବାକୁ ପଡିଲା । ବାରାଣାସୀରେ ମୋଟ ୧୨୮ ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୯ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୧୪ ଜଣଙ୍କୁ ଆଖି କାଢିବାକୁ ପଡିଛି । ଏହି ଆକଳନଗୁଡ଼ିକ ଫଙ୍ଗସର ଭୟାବହତାକୁ ପ୍ରମାଣ କରେ ।

   Related Posts