Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ବାହାରେ ବରଯାତ୍ରୀ, ଆଉ ଭିତରେ ବିବାହ ପାଇଁ ରେଡି ହେଉଥିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର : ହେଲେ ବେଦୀକୁ ଯିବା ବଦଳରେ ବର ଗଲେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟର

25/05/2021 at 10:12 AM

ୟୁପିି ୨୫/୫: କରୋନା ଭୂତାଣୁ ପାଇଁ କଲବଲ ହୋଇଯାଉଛି ଜୀବନ । ସବୁଠି ବିବାହ ଋତୁ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଲାଗିଯାଇଛି କରୋନା ଗ୍ରହଣ । ଯୁପିରେ ହମିରପୁର ଏକ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବେଶ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା । ଆଉ କିଛିସମୟ ପରେ ପଡିଥାନ୍ତା ହାତଗଣ୍ଠୀ । ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ବର ଯାଇଥାନ୍ତେ ଆଣିବାକୁ କନ୍ୟା । ହେଲେ ଠିକ ସମୟରେ ପହଞ୍ଚିଗଲା ଆମ୍ୱୁଲାନ୍ସ ଆଉ ବର ମଣ୍ଡପ ଯିବା ବଦଳରେ ଗଲେ ସଂଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ର ।

କାରଣ ତାଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ । ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ ସେ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଦେଇଥିଲେ ନମୂନା । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ହମିରପୁର ଜିଲ୍ଲାର ମୌଦାହା ବିକାଶ ବ୍ଲକର ସିସୋଲାର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ରହିଛି ବକ୍ଛା ଗାଁ । ଏଠାରେ ରୁହନ୍ତି ଜଙ୍ଗ ବାହାଦୂର ସିଂଙ୍କ ପରିବାର । ତେବେ ଜଙ୍ଗ ବାହାଦୂରଙ୍କ ପୁଅ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ମେ ୨୪ରେ ଅର୍ଥାତ କାଲି ବିବାହ କରିଥାନ୍ତେ । ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ବର ହୋଇ ମହୋବାର ଆସାଗହାକୁ ଯିବାର ଥିଲା । ଏହି ବିବାହ ପାଇଁ ଘରେ ବି ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିଲା ।

ଘରେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଭିଡ ହୋଇଥିଲା । ଏପରିକି ବରଯାତ୍ରୀ ବି ରେଡି ହୋଇଥିଲେ ଯିବାକୁ । କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍ ତ୍ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ରିପୋର୍ଟ ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିଲା ବି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଦେଇଥିବା ନମୂନାର ସଂକ୍ରମଣ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି । ଗତ ୨୨ରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ନମୂନା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଦେଇଥିଲେ । ସଂଗେ ସଂଗେ ଆଉ ବିଳମ୍ୱ ନକରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଟିମ୍ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରକୁ ସଂଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଆଣି ରଖିଥିଲେ । ପରେ ବର ପଜିଟିଭ ଆସବା କଥା ଜାଣିବା ପରେ ପରିବାର ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ନମୂନା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ବିବାହକୁ ସ୍ଥିଗତ ରଖାଯାଇଛି । ପରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି ।

   Related Posts