Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ କଟକଣା, ଜିଲ୍ଲା ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନା, ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ବସ୍ ଭଡା, ସାଧାରଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କିଲୋମିଟର ପିଛା ୫ପଇସା, ଡିଲକ୍ସ ଓ ଏସି ଡିଲକ୍ସ ୧୦ପଇସା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ବସ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ବାରହା ଆକ୍ରମଣରେ ୭ ଆହତ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲା ବର, ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବାଲ୍ୟ ବିବାହ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ସରିଯାଉଛି ଟୋକନ ଅବଧି, ମଣ୍ଡିରୁ ଉଠୁନି ଧାନ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଅଷ୍ଟପ୍ରହରୀ ଚାନ୍ଦା ପାଇଁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ସହରରେ ବୁଲୁଛି ଭାଲୁ, ଲୋକେ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଛାତ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ୩୮କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ନେଇ ନୋଟିସ୍
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଥାନାଠାରୁ ୧ କି.ମି. ଦୂରରେ ଚାଲିଥିଲା ବେଆଇନ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି, ଚଢାଉ କରି ନଷ୍ଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ବ୍ୟଥା ନିବାରକ ତୈଳର ପ୍ରଚାର ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଜ୍ୟାକି ଓ ଗୋବିନ୍ଦା ଦେବେ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଜରିମାନା

5/12/2019 at 6:00 PM

ମୁଜଫର ନଗର: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଜ୍ଜଫର ନଗର ଖାଉଟି ଅଦାଲତ ବ୍ୟଥାନିବାରଣ ତୈଳର ବିଜ୍ଞାପନ ଲାଗି ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ଗୋବିନ୍ଦା ଓ ଜ୍ୟାକି ସର୍ଫଙ୍କୁ ଜରିମାନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ବ୍ୟଥା ନିବାରଣକାରୀ ତୈଳ ବ୍ୟବହାର କଲେ ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ ବୋଲି ଏକ ହର୍ବଲ ତୈଳ କମ୍ପାନୀର ବିଜ୍ଞାପନରେ ଗୋବିନ୍ଦା ଓ ଜ୍ୟାକିପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ଦାବି ମୁତାବକ ସେଭଳି କିଛି ନ ହେବାରୁ ଜନୈକ ଗ୍ରାହକ ଖାଉଟି ଅଦାଲତଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ।

ଫର୍ମା କମ୍ପାନୀ ୨ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ତୈଳର ପ୍ରଚାର ଓ ପ୍ରସାର ଲାଗି ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସେଡର କରିଥିଲା। ଏଣୁ ଉପଭୋକ୍ତା କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିବା ବେଳେ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କରିଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଗ୍ରାହକ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ରାୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଥିରେ ତୈଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ କର୍ତ୍ତା ଫର୍ମା କମ୍ପାନୀ ସମେତ ୨ ବଲିଉଡ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କୁ ଗ୍ରାହକ ପକ୍ଷ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଅଦାଲତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଖାଉଟି ଅଦାଲତଙ୍କ ଆଦେଶ ଅନୁସାରେ ଗୁଣବତ୍ତା ନ ଜାଣି ତୈଳର ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର କରିଥିବାରୁ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ୨୦ ହାଜର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ତୈଳ କମ୍ପାନୀକୁ ମଧ୍ୟ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। ମାମଲାରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ବୃଜ ଭୂଷଣ ଅଗ୍ରୱାଲ ନାମକ ଜନୈକ ଓକିଲଲ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଶାରୀରିକ କଷ୍ଟ ଦୂର ଲାଗି ଖବର କାଗଜରେ ପ୍ରକାଶିତ ବିଜ୍ଞାପନ ଅନୁସାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଫାର୍ମା କମ୍ପାନୀର ତୈଳ ୩ହଜାର ୬ଶହ ଟଙ୍କା ଦେଇ କିଣିଥିଲେ। ହେଲେ ବିଜ୍ଞାପନର ଦାବି ମୁତାବକ ସେଭଳି କିଛି ହୋଇନଥିଲା। ଏଣୁ କମ୍ପାନୀ ଓ ବିଜ୍ଞାପନରେ ଏହାର ପ୍ରଚାର କରିଥିବା ୨ ଅଭିନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଓକିଲ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ।

   Related Posts