Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ଚିଠି, ବିନା କାରଣରେ ବାରମ୍ବାର ଗିରଫ କରୁଛି ପୋଲିସ, ନିର୍ବାହ କରାଇଦେଉନି ଜନପ୍ରତିନିଧି ଦାୟିତ୍ୱ

1/01/2021 at 6:24 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ୧।୧: ବାରମ୍ବାର ପୋଲିସ ଗିରଫଦାରୀରେ ଅତିଷ୍ଠ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ଅଜୟ କୁମାର ଲଲ୍ଲୁ ରାଷ୍ଟପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଜନପ୍ରତିନିଧି ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ନିର୍ବାହ ମଧ୍ୟ କରାଇ ଦେଉନଥିବା କହିଛନ୍ତି। ପୋଲିସର ବାରମ୍ବାର ଗିରଫଦାରୀରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ସେ ଏପରି ପତ୍ର ଲେଖିଥିବା ବେଳେ  ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିକୁ ସେ ଫୁଲହାର ପିନ୍ଧାଇଲେ ପୋଲିସ ତାକୁ ଆପରାଧ ବିବେଚନା କରୁଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

୨୮ ଡିସେମ୍ବର କଂଗ୍ରେସ ସ୍ଥାପନା ଦିବସ ଅବସରରେ ଲଲ୍ଲୁ ପାର୍ଟି କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସହ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ ଲାଗି ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବିନା କୌଣସି ପୂର୍ବ ସୂଚନାରେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ଗିରଫ କରିଥିବାର ଲଲ୍ଲୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। କୋଭିଡ ଲକଡାଉନରୁ ଅନଲକ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟୟ ଦେଶରେ ଅନେକ ସମୟରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି। ହେଲେ ୟୁପି ପୋଲିସ ଖାସ ତାଙ୍କ ଲାଗି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକଡାଉନ ଜାରି ରଖିଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ କୌଣସି ସାର୍ବଜନିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନା ସାମିଲ କରେଇ ଦେଉଛି ନା  ବିରୋଧ ବିକ୍ଷୋଭ କରାଇ ଦେଉଛି ବୋଲି ପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଜଣେ ନିର୍ବାଚିତ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି ଭାବେ ସେ ନା ଜନତାଙ୍କ ସେବା କରିପାରୁଛନ୍ତି ନା ଦଳ ଲାଗି କିଛି କରିପାରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ପତ୍ରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ସଭା ଅଥବା ସମିତି କରାଇ ଦେଉନି। ଯେଉଁଠାକୁ ଗଲେ ସେଠାକୁ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କୁ ବିନା କାରଣରେ ଗିରଫ କରିନେଉଛି ଓ ପରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମୁଚାଲିକାରେ ଛାଡି ଦେଉଛି। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ରାଜନୈତିକ ଦୂରର କଥା ଏବେ ସାମାଜିକ ସମ୍ପର୍କକୁ ମଧ୍ୟ ଖରାପ କରୁଥିବାର ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts