Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ତାରିଣୀ ଦର୍ଶନ ସାରି ଫେରୁଥିଲେ, ଅଧାରାସ୍ତାରେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ବିଏସକେଓ୍ୱାଇରେ ଯୋଡିହେବ କୋରାପୁଟ, ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବିଏସକେଓ୍ୱାଇରେ ଯୋଡିହେବ କୋରାପୁଟ, ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ହେଲେ ମହାଯୋଗୀ ଗୋରଖନାଥ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କୁଳପତି, ୨୪ରେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ

21/06/2021 at 2:42 PM

ଗୋରଖପୁର ୨୧/୦୬ : ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳରେ ୧୯୩୨ ମସିହାରୁ ଶିକ୍ଷା ଆଲୋକ ଜାଗ୍ରତ କରୁଥିବା ଗରକ୍ଷପୀଠ ବର୍ତ୍ତମାନ ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଚଳାଉଛି। ଗୋରଖପୁରର ପ୍ରଥମ ଘରୋଇ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ମଧ୍ୟ ଏହି ପୀଠ ସ୍ଥାପନା କରିଥିଲା। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଗରକ୍ଷପୀଠାଧିଶ୍ୱର ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଗୋରଖପୁରର ମହାଯୋଗୀ ଗୋରଖନାଥ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ବାଲାପାରର ପ୍ରଥମ କୁଳପତି ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ବେସରକାରୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଥମ କୁଳପତି, ମେଜର ଜେନେରାଲ୍ ଡକ୍ଟର ଅତୁଲ ବାଜପେୟୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଜୁନ୍ ୨୪ ରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ପରିଷଦର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଡକାଯାଇଛି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗୋରେଖନାଥ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଭାବରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରାଯାଇଛି। ଆଗାମୀ ଅଧିବେଶନରୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟୟନ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କାର୍ଯ୍ୟ କମିଟିର ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଡ୍ରାଫ୍ଟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ମହାରାଣା ପ୍ରତାପ ପିଜି କଲେଜର ପ୍ରିନ୍ସପାଲ କୁମାର ରାଓଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ କୁଳସଚିବ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କାର୍ଯ୍ୟ କମିଟିରେ ଆଠ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଜୁନ୍ ୨୪ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନ ଗୋଟାଏ ସମୟରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଶାସନିକ ଭବନର ଅଡିଟୋରିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

କାର୍ଯ୍ୟ କମିଟିରେ ବିଶିଷ୍ଟ ଶିକ୍ଷାବିତ୍ ଧର୍ମଚାର୍ଯ୍ୟ ମହନ୍ତ ଯୋଗୀ ମିଥଲେଶନାଥ, ମହାରାଣା ପ୍ରତାପ ଇଣ୍ଟର କଲେଜର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ରାମଜନ ସିଂ, ଆଡଭୋକେଟ ପ୍ରମନ୍ଥ ମିଶ୍ର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଏହା ସହିତ ଡକ୍ଟର ସିଏମ୍ ସିହ୍ନା ଏବଂ ଡକ୍ଟର ଏସ୍.ଏନ୍ ସିଂଙ୍କ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କମିଟିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବ୍ରହ୍ମଦେବ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁ ଶ୍ରୀ ଗୋରଖନାଥ କଲେଜ ଅଫ୍ ନର୍ସିଂର ପ୍ରିନ୍ସପାଲ୍ ଡ. ଅଜିତା, ସହ-ପ୍ରଫେସର ଭାବରେ ଦିନ ଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟାୟ ଗୋରଖପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ବି.ଡି ବିଭାଗର ପ୍ରଫେସର ଶୋଭା ଗୌଡ଼ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି।

   Related Posts