Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ନମ୍ବର, ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୩୦୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୫ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ କରାଯାଉଛି ସାନିଟାଇଜ୍
  • ||
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରୁ ଜୈସ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନର ୨ ସଂଦିଗ୍ଦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗିରଫ , କାଶ୍ମୀରର ୧୧ଛାତ୍ରଙ୍କ ସହ ଓଡିଶାର କିଛି ଛାତ୍ର ମଧ୍ୟ ଅଟକ

22/02/2019 at 2:47 PM

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଏଟିଏସକୁ ଆଜି ଏକ ବଡ ସଫଳତା ମିଳିଛି | ଏଟିଏସ ଆଜି ଭୋରରୁ ସାହାରଣପୁରର ଦେବବନ୍ଦ ଠାରୁ ସାହାନବାଜ ନାମକ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରିଛି | ତାର ଆଉ ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ ହୋଇଛି | ଏମାନେ ୨ଜଣ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନର ସକ୍ରିୟ ସଦସ୍ୟ | ଏମାନେ  ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବା କାମ କରନ୍ତି |

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଡିଜିପି ଓପିଇ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସାହାନବାଜ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଏକ ସକ୍ରିୟ ସଦସ୍ୟ | ଏ ୨ଜଣଙ୍କ ପାଖରୁ ବହୁ ପରିମାଣର ଆପତ୍ତିଜନକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ | ଗତକାଲି ରାତିରେ ପୋଲିସ ଦେବବନ୍ଦ ଅଂଚଳରୁ ଏହି ଦୁଇ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା | ଏ ୨ଜଣଙ୍କ ନାଁ ହେଲା ସାହାନବାଜ ଅହମଦ ଏବଂ ଆକିବ ଅହମଦ | ଏମାନେ ଦେବବନ୍ଦ ଠାରେ ଲୁଚି ରହୁଥିଲେ | ଏମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ୩୨ ବୋରର ଦୁଇଟି ପିସ୍ତଲ ଏବଂ ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି ଜବତ ହୋଇଛି | ଏହାସହ ଉଭୟଙ୍କ ପାଖରୁ ଜିହାଦି ଅଡିଓ ଟେପ, ଭିଡିଓ ଏବଂ ଲିଖିତ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଜବତ ହୋଇଛି | ଏମାନଙ୍କୁ ଆଜି ଏଟିଏସ କୋର୍ଟରେ ପେଶ କରି ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିବେ | 

ଆକିବ ଅହମଦ ପୁଲୱାମାରେ ରୁହେ | ଏମାନଙ୍କ ଅନ୍ୟ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ପୋଲିସ | ସାହାନବାଜ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ରେନ ୱାସ କରି ତାଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ମତାଇଥାଏ | ସେ ଗ୍ରେନେଡ଼ ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ଏକ୍ସପର୍ଟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଡିଜିପି |

ସାହାନବାଜ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଜୈସ ସଂଗଠନ ପାଇଁ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରିବା କାମ କରିଆସୁଛି | ଦେବବନ୍ଦରେ ମଧ୍ୟ ଯୁବକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଯୁବକଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କ କରିଥିଲେ | ଗିରଫ ୨ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ବୟସ ୨୦ ରୁ ୨୫ ବର୍ଷ ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଡିଜିପି | ତେବେ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ଏମାନେ ଥିଲେ ନା ନାହିଁ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ | ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏମାନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି ରହିଛି | ଉଭୟଙ୍କ ମୋବାଇଲରୁ ଜୈସ ସଂଗଠନ ସହ ତମାମ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଭିଡିଓ ଜବତ କରାଯାଇଛି | ଏଟିଏସ ଆଜି ସକାଳୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ତଦନ୍ତରେ କାଶ୍ମୀରର ୧୧ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ସହ ଓଡିଶାର କିଛି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ହେପାଜତକୁ ନେଇଛି | ଏଟିଏସ ଗତକାଲି ରାତିରେ ଦେବବନ୍ଦର ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା | ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ ହଷ୍ଟେଲରୁ ୭ଜଣ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା |

   Related Posts