Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବୁଧବାର ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଦିନକିଆ ସିରିଜ୍
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ ୨୧ ଲକ୍ଷ ହୋଇପାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା : ୧୩ ଦିନରେ ହେଉଛି ଡବଲ

25/05/2020 at 12:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୦୫ : ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଦୁନିଆର ଏକ କରୋନା ହଟସ୍ପଟ ହୋଇଗଲାଣି | ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୧ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାର ୫୦୦ ରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି | ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୪ ହଜାର ୨୪ ଜଣ କରୋନାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି | ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ମାମଲାରେ ଇରାନକୁ ପଛରେ ପକାଇ ୧୦ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି | ମିଶିଗନ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଏବଂ ଜନ ହପକିନ୍ସ ୟୁନିଭର୍ସିଟି କରୋନା ମଡେଲ ଜରିଆରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଜୁଲାଇ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହ ଯାଏଁ ଭାରତରେ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୨୧ ଲକ୍ଷ ଛୁଇଁପାରେ |   

ମିଶିଗନ ୟୁନିଭର୍ସିଟିର ମହାମାରୀ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ପ୍ରଫେସର ଭ୍ରମର ମୁଖାର୍ଜୀ ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ରାଇଟର୍ସ ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ମଡେଲ ଜରିଆରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶରେ ସ୍ଥିତି ଆହୁରି ଗମ୍ଭୀର ହୋଇପାରେ | ପ୍ରଫେସର ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି | ସରକାରୀ ଗଣନା ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ୧୩ ଦିନରେ ଡବଲ ହେଉଛି | ଏହିଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସରକାର ଲକ ଡାଉନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ କୋହଳ କରିଦେବା ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି |

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଫେସର ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଟିମ ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ମେ ମାସ ମଧ୍ୟଭାଗ ଆଡକୁ ଭାରତରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ହେବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଟିମଙ୍କ ଅନୁମାନ ଅନୁସାରେ ଜୁଲାଇ ଆରମ୍ଭ ଆଡକୁ ଭାରତରେ ୬ ଲକ୍ଷ ୩୦ ହଜାର ରୁ ୨୧ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଭାଇରସରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇପାରନ୍ତି |

ସମାଚାର ଏଜେନ୍ସି ରାଇଟର୍ସ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଅନୁମାନ ମାମଲାରେ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ନାହାନ୍ତି | ଦେଶରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମଣର ପଞ୍ଚମ ଭାଗ କେବଳ ମୁମ୍ବାଇ ସହରରେ ରହିଛି | କେବଳ ମୁମ୍ବାଇରେ ପାଖାପାଖି ୫୦ ହଜାର ଜଣ ସଂକ୍ରମଣ ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି |  

   Related Posts