Monday, September 23, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଯୁବତୀଙ୍କ ସାହସ ପ୍ରଶଂସନୀୟ : ହ୍ୱିଲ ଚେୟାରରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା ବାହାଘର

ରାଜଗଡ଼ ୧୩/୬ : ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ରାଜଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏକ ଅଜବ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ବିବାହକୁ ନେଇ ଜୋରସୋରରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି । ରାଜଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ବ୍ୟବରାରେ ବର ନିଜ ବିବାହର ସମସ୍ତ ରୀତିନୀତି ହ୍ୱିଲ ଚେୟାରରେ ସମ୍ପନ୍ନ କରିଥିଲେ । ଏପରିକି ବରଣମାଳା ଏବଂ ଫେରା ମଧ୍ୟ ହ୍ୱିଲ ଚେୟାରରେ ନେଇଥିଲେ । 

ବ୍ୟବରାରେ ରହୁଥିବା ଦିଲୀପ ସକ୍ସେନାଙ୍କ ବିବାହର ଠିକ ୭ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇଥିଲା । ଜୁନ ୫ ତାରିଖରେ ଖିଲାଚିପୁରରୁ ବିବାହ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ଦେଇ ଫେରୁଥିବା ସମୟରେ ଦିଲୀପଙ୍କ ବାଇକର ଟାୟାର ଫାଟି ଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ସେ ପଡିଯାଇଥିଲା । ପଡିଯିବାରୁ ତାଙ୍କ ହାତ ଏବଂ ଗୋଡ ଫ୍ରାକ୍ଚର ହୋଇଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଚାଲିପାରୁନାହାନ୍ତି ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ତାଙ୍କର ବାହାଘର ଥିଲା । ଭୋପାଲର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଦିଲୀପଙ୍କ ଅପରେସନ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଦିଲୀପଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଚାଲିବା ଭଳି ନଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ଦିଲୀପଙ୍କ ଘରଲୋକ ବିବାହ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚାଇଦେବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ । ଏତିକିବେଳେ କନ୍ୟା ଦୀପ୍ତି ନିଜେ ଦିଲୀପଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଉଭୟ ଦିଲୀପ ଏବଂ ଦୀପ୍ତି ପରସ୍ପର ସହ ଆଲୋଚନା କରି ସେହି ତାରିଖରେ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ।

ଦୀପ୍ତିଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ପୁରା ପରିବାର, ସମାଜ, ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଦିଲୀପଙ୍କ ମାତା ପିତା ବିବାହକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଥିବାବେଳେ ଦୀପ୍ତିଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣି ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇଥିଲେ । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ, ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା । ଦୀପ୍ତିଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମାଜକୁ ଏକ ନୂଆ ଦିଗ ଦେଖାଇଛି ।

ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ଦିଲୀପଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ପାଇଁ ଭୋପାଲ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେ ଦୀପ୍ତିଙ୍କ ସାହସକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଦୀପ୍ତି କହିଥିଲେ ଯେ, ସମ୍ପର୍କ ହୃଦୟରେ ଗଢ଼ିଉଠେ, ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମ୍ପର୍କକୁ ହୃଦୟର ସହ ଆପଣେଇବା ଦରକାର । ସମ୍ପର୍କର ସିଧା କନେକ୍ସନ ଆତ୍ମା ସହ ଥାଏ । ଶରୀର କିମ୍ବା ମୁହଁ ଦେଖି ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ ହୋଇନଥାଏ । ସେଥିପାଇଁ ମୁହଁ କିମ୍ବା ଶରୀର ଦେଖି କେବେ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବା ମଧ୍ୟ କଥାନୁହେଁ । ସେ କହିଥିଲେ, ବିବାହ ପରେ କାହା ସହ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଲେ ଯଦି ସମ୍ପର୍କ ଭଙ୍ଗାଯାଉନାହିଁ ତାହେଲେ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ କାହିଁକି ଭଂଗାଯିବ । ଜୀବନରେ ଅନେକ ଘଟଣା ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥାଏ । କିନ୍ତୁ କେବେ କେଉଁଠି ହାର ନ ମାନି ଆଗକୁ ବଢିବା ଦରକାର । ସର୍ବଦା ନିଜ ସମ୍ପର୍କକୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ଉଚିତ ।

ଆହତ ଦିଲୀପ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାବି ପତ୍ନୀଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ସାହସ ଯୋଗେଇଛି । ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଯୋଗୁଁ ସେ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

109 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର