Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାଙ୍ଗିଲେ ନିୟମ, ମାନିଲେନି କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍: କହିଲେ ମେଡିସିନ ଯୋଗାଇବା ମୋ କାମ, ତେଣୁ…

25/05/2020 at 3:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫।୦୫: ଦେଶରେ ମରଣାନ୍ତକ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର ପ୍ରକୋପ ଜାରି ରହିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ପ୍ରତିରୋଧ ଲାଗି ଦେଶରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଲାଗୁ ହୋଇଛି। ସରକାର କ୍ରମାଗତ ଜନତାଙ୍କୁ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଓ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପ୍ରତି ସଚେତନ କରାଉଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଏବେ ଜନତାଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ଵ କରୁଥିବା ନେତା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗୁଥିବା ନଜରକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ମୋଦୀ ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ସଦାନନ୍ଦ ଗୌଡା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି।

ମୁଁ ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀ

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କେନ୍ଦ୍ର ରସାୟନ ଓ ଉର୍ବରକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡିଭି ସଦାନନ୍ଦ ଗୌଡା ଦିଲ୍ଲୀରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କୁ ସାତ ଦିନ ସରକାରୀ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ଯିବାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଗଲେ ନାହିଁ। ଏହାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ହେବାରୁ ସେ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସମ୍ଭାଳୁଛି। ମୋର ଦାୟିତ୍ଵ  ଏବଂ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଏହା ଯେ, ଦେଶର ପ୍ରତି କୋଣକୁ ଔଷଧ ଯୋଗାଇବା।

ସେ କହିଛନ୍ତି, କିଛି ଖାସ୍ ପଦରେ କାମ କରୁଥିବା ବିଶେଷ ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ର ମାର୍ଗଦର୍ଶିକାରୁ କୋହଳ ଦିଆଯାଇଛି। ଯେମିତି ଯଦି ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ, ଆବଶ୍ୟକ ଔଷଧ ଉପଲବ୍ଧ କରାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ କରାଯିବ ତେବେ ଆମେ କରୋନା କେମିତି ରୋକି ପାରିବା ବୋଲି ସଦାନନ୍ଦ ଗୌଡା କହିଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାରଙ୍କ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଦିଲ୍ଲୀ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ, ରାଜସ୍ଥାନ, ଗୁଜରାଟ ଓ ତାମିଲାନାଡୁରୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ସାତ ଦିନର ସରକାରୀ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରହିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ଫାର୍ମା ସେକ୍ଟରକୁ ଏହି ନିୟମୟରେ କୌଣସି କୋହଳ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ।

   Related Posts