Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ଜେଲ୍‌ରେ ବିଚାରାଧିନ କଏଦୀର ମୃତ୍ୟୁ, ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର

17/11/2020 at 3:00 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୧୭।୧୧: ବଲାଙ୍ଗୀର ଜେଲରେ ବିଚାରାଧିନ କଏଦୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ମୃତ କଏଦୀ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁଷୁରାବାହାଲ ପଞ୍ଚାୟତର ଡଙ୍ଗାଘାଟ ଗାଁର ତ୍ରିପୁରା ମଲ୍ଲିକ । ତାଙ୍କ ବୟସ ୫୦ ବର୍ଷ । ସେ ୨୦୧୭ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସ ୧୫ ତାରିଖରେ ନିଜ ଭଉଣୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ଜେଲ୍ ଯିବା ସହ ବିଚାରାଧିନ କଏଦୀ ଭାବରେ ଥିଲେ ।

ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ତାଙ୍କ ଦେହ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା । ଫଳରେ ପରିବାର ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲେ । ହେଲେ ଭର୍ଚୁଆଲ ସାକ୍ଷାତ ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିନଥିଲା । ପରେ ତାଙ୍କ ଦେହ ଅଧିକ ଖରାପ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିବା ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ଅଧିକାରୀ କହିଥିଲେ । ହେଲେ ମଙ୍ଗଳବାର ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ତେବେ ଦେହ ଖରାପ ଥିବା ସତ୍ତ୍ବେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ କାହିଁକି ଅଣାଯାଇନଥିଲା । କେବଳ ଝାଡା ହେଉଥିବା କହିଥିବା ବେଳେ ଅବସ୍ଥା ଏତେ ଗୁରୁତର ହେଲା କିପରି । କାହିଁକି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ଜଣାଯାଇନଥିଲା ବୋଲି ପରିବାରଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ ତଦନ୍ତ କରାଯିବା ସହ ଜେଲ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାଁରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକ ।

ସେପଟେ ନିୟମିତ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିଲା ବୋଲି ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ହଠାତ୍ ଦେହ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା । ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳା କରାଯାଇନାହିଁ ବୋଲି ଜେଲର କହିଛନ୍ତି । 

   Related Posts