Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜୟପୁର : ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଅଧା ରାସ୍ତାରେ ଓହ୍ଲାଇଦେଲା ବସ୍, ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବସ୍ ସହ ଡ୍ରାଇଭର ଓ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଅଟକ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ୨ ଦିନ ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ଜଣେ ସେବାୟତ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପ୍ରଶାସନର ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ଟ୍ରକ୍-ବସ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ହେଲପର ମୃତ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସ୍କୁଲ ନିକଟ ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଭୁବନେଶ୍ବର-କୋଲକତା ଜନଶତାବ୍ଦୀ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟଳିଲା ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣା
  • ||
  • ‘ଚାକିରୀରେ ୬ ବର୍ଷ ପୂରଣ କରିଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସରକାର ରେଗୁଲାର କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ’, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରାୟ ଶୁଣାଇଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବଡ଼ଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ୩ ଦିନ ପାଇଁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌, ବନ୍ଦ ରହିବ ହାଟ ଓ ବଜାର
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ାରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ, କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ସୂଚନା ନାହିଁ
  • ||
  • ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ରାଜ୍ୟରେ ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୯୮୯ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

୨୦୧୮ରେ ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ ବିଶ୍ବ କପ୍‌ରେ ଖେଳିଥିବା ଏହି ୩ ଜଣ ଯୁବ ଖେଳାଳୀ ୨୦୧୯ ବିଶ୍ବ କପ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଖେଳୁଛନ୍ତି

25/06/2019 at 5:05 PM

ଆଇସିସି ବିଶ୍ବ କପ୍‌ -୨୦୧୯ ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ମିଲିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି । ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ୧୦ଟି ଦଳ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି । ଚଳିତ ଥର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଟିମରେ ଅନେକ ଯୁବ ଖେଳାଳୀ ରହିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆଇସିସି ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ ବିଶ୍ବକପ୍‌ ୨୦୧୮ର ଆୟୋଜନ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡରେ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏଥିର ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଫାଇନାଲ୍ସରେ ହରାଇ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା। ଏଭଳି ୩ ଜଣ ଯୁବ ଖେଳାଳୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ୨୦୧୮ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ବିଶ୍ବ କପ୍‌ରେ ଖେଳିଥିଲେ ଓ ଏଥର ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ୱାଲର୍ଡ କପ୍‌କରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି।

୧- ଇକରାମ୍‌ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ (ଆଫଗାନିସ୍ତାନ) :  ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଟିମ୍‌ର ୱିକେଟକିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ଶହଜାଦଙ୍କ ବଦଳରେ ଇକରାମ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପାଇଁ ସେ ୬ଟି ୱାନ ଡେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବ୍ୟାଟିଂରେ ନିଜର କମାଲ ଦେଖାଇପାରିନାହାନ୍ତି ଇକରାମ। ଅଣ୍ଡର୧୯ ୱାଲର୍ଡ କପ୍‌ ୨୦୧୮ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଟିମ୍‌ ସେମିଫାଇନାଲରେ  ପହଞ୍ଚିଥିଲା।   

୨- ଶାହୀନ ଶାହ ଅଫରିଦୀ (ପାକିସ୍ତାନ): ପାକିସ୍ତାନର ବଲର ଶାହୀନ ଶାହ ଅଫ୍ରିଦି ବହୁତ ଭଲ ବଲିଂ କରନ୍ତି। ଅଣ୍ଡର-୧୯ ବିଶ୍ବ କପ୍‌ ୨୦୧୮ରେ ଖେଳିଥିବା ୫ ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ତାଙ୍କ  ଟିମକୁ ଭାରତ ପରାଜିତ କରିଥିଲା। ଅଣ୍ଡର-୧୯ ବିଶ୍ବ କପ୍‌ର କିଛି ମାସ ପରେ ପରେ ତାଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମରେରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଜୁନୈଦ ଖାନଙ୍କ ବଦଳରେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ବିଶ୍ବ କପ୍‌ରେ ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି।

୩- ମୁଜୀବ- ଉର- ରହମାନ (ଆଫଗାନିସ୍ତାନ) : ମୁଜୀବ- ଉର- ରହମାନ ଗତ ବର୍ଷ ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଖେଳି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେମ୍ଟରେ ତାଙ୍କୁ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିବା ପାଇଁ ମୌକା ମିଳିଥିଲା । ଚଳିତ ବିଶ୍ବକପରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ସହ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ବୋଲିଂ କରି ସେ ୧୦ ଓଭରରେ ୨୬ ରନ୍‌ ଦେଇ ରୋହୀତ ସର୍ମାଙ୍କ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ।

   Related Posts